Vem Boženu do metra!

Čtenářský deník - Foto: Filip Sodomka, Vladimír Staněk

Čtenářský deníkFoto: Filip Sodomka, Vladimír Staněk

Babička Boženy Němcové, Malostranské povídky Jana Nerudy nebo Škvoreckého Zbabělci. Tyto a desítky dalších literárních klasik najdete volně ke stažení na webu Českého rozhlasu. Nejznámější básně, romány i povídky jinak, než je znáte ze školních lavic: jejich hrdinové promlouvají hlasem předních českých herců.

Všechny nahrávky jsou ve formátu MP3, takže si je můžete jednoduše stáhnout a poslouchat v metru či tramvaji. Nabídka se postupně rozšiřuje podle toho, jak se Českému rozhlasu podaří vykoupit práva na šíření nahrávek po internetu. Mnoho nahrávek vzniklo v posledních několika letech, vychutnat si ale můžete třeba také pohádky v klasickém podání Růženy Naskové, které tehdejší Československý rozhlas natočil v padesátých letech 20. století. 

Kromě MP3 s povinnou četbou na webu najdete i medailonky autorů. Pokud není uvedeno jinak, napsali jednotlivé profily PhDr. Kateřina Piorecká-Bláhová, PhD. a PhDr. Karel Piorecký, PhD. z Ústavu pro českou literaturu Akademie věd České republiky a PhDr. Jarmila Konrádová. 

Kontakt:
Čtenářský deník
Český rozhlas, Nová médía
Vinohradská 12
120 99 Praha 2
E-mail: internet@rozhlas.cz 

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas