CzechTek 2005

 
AKTUALIZACE TOHOTO WEBU JE UKONČENÁ.
Tuto stránku jsme přesunuli do Archivu webů ČRo.
Uvedené informace proto nemusejí být aktuální a některé soubory mohou být nedostupné.

Inspekce ministra už vyslýchá čtyři těžkooděnce z CzechTeku

Policejní zásah na CzechTeku 2005 - Autor:Štěpán Kotrba

Inspekce ministra vnitra dnes začala vyslýchat čtyři policisty, kteří na technoparty CzechTek bili a kopali jednoho z technařů. Jejich nadřízení z chebské policie jim už nařídili dovolenou a vyřadili je z pořádkové jednotky.

Plné znění

 

Média s rebely ruku v ruce

technoparty - Autor:Josef Šmejkal

Příběh posledního CzechTeku plní utěšeně stránky novin a obrazovky televizí. Z původně lokálně omezené rvačky se proměnil v událost, která si žádá nejurozenější vyjednavače, chvějí se ministerská křesla. Politická opozice dává průchod zděšení. Na spirituálních seancích bojovníků za lidská práva se zjevil duch Miroslava Štěpána z listopadu 1989, který vesele kyne soudobé pořádkové policii.

Plné znění

 

Váleční štváči z CzechTeku

CzechTek - Autor:Jan Rosenauer

K výročí sta dnů v čele české vlády si premiér Jiří Paroubek nadělil pěknou šlamastyku. Až do minulého víkendu jeho obliba, jakož i preference sociálních demokratů pěkně stoupaly. Po zásahu policejních mlátiček proti účastníkům CzechTeku to s tím nekonečným růstem obliby nemá nikdo z výkonné moci vůbec jisté.

Plné znění

 

Policie jen předváděla sílu

Technoparty - DJ

Konflikt české poicie, která nasadila přes tisíc těžkooděnců, s organizátory a účastníky technoparty v sobotu na Tachovsku odhalil veřejnosti velice názorně jak se výkon státní moci po roce 1989 do roku 2005 málo změnil. Stát stále nefunguje jako obslužná instituce pro občany, ale snaží se občany vychovávat.

Plné znění

 

Policejní tanec

Ranní poznámka Ivana Hoffmana - Autor:Jan Rosenauer

Po loňské technoparty se zdálo, že příznivci této zábavy změní lokál. Závěr minulé tancovačky s policejní asistencí je ale neodradil, a v tradici Czech Teků se u nás rozhodli pokračovat i po dvanácté. Kromě toho, že jim, jak se říká, otrnulo, se i poučili, a louku si tentokrát pronajali.

Plné znění

 

Lež už zase vítězí

Příznivci techna protestují u Mlýnce na Tachovsku - Autor: ČTK

V pátek odpoledne, kdy píši tyto řádky, to vypadá, že opět jednou zvítězila v našem právním státě lež.
Policii se, jak se zdá, podařilo zabránit zahájení svépomocnému festivalu nekomerční zábavy zvanému CzechTek. Ale jak? Pořadatelé akce (tento výraz používám jenom pro lepší orientaci mezi tím kdo hraje roli "četníků" a kdo "lupičů"), tedy oni "lupiči" udělali, jako již v minulých letech, všechno proto, aby akce mohla proběhnout legálně. Policie řekla, že zasáhne jen, bude-li porušen zákon.

Plné znění

 

Nacházíte se

v tematickém okruhu: Témata
na webu: CzechTek 2005
v rubrice: Komentáře

RSS  |  MAPA SERVERU  |  KARIÉRA  |  KONTAKTY  |  ENGLISH  (c) 2000 - 2019 Český rozhlas