Dokázali nemožné. Zažili neočekávatelné. Best of Casablanca 2017

31. prosinec 2017
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03796024_0.jpeg

Osm mimořádných příběhů o cestách za obvyklé horizonty tvoří výběr zážitků z cestovatelského a outdoorového magazínu Radia Wave v právě končícím roce.

Casablanca uzavírá výživný rok 2017. Výběr osmi klíčových figur sahá od horolezecké legendy Reinholda Messnera, se kterým jsme se bavili o perspektivách alpinismu, po Markétu Peggy Marvanovou, která v Laponsku dokončila závod, který ještě nikdy nikdo nedokončil. (A v tomtéž roce vyhrála ženskou kategorii dálkového bikerského závodu Great Divide Race.)

Výběr pamatuje stejně jako celý pořad i na zdánlivě skromnější počiny, jakým byla nízkonákladová cesta po Jižní Americe Lukáše Matějíčka, plná neuvěřitelných, často hraničních zážitků, nebo na rodinné cestování, které ve výběru zastupuje rodina Zigáčkových, který se svými malými dětmi každé léto najezdí tisíce kilometrů po Evropě. Co potom dodat k tříetapovému pokusu Dalibora Beneše o přejezd Sibiře na koloběžce?

Best of Casablanca 2017 se rozpřahuje od svojské cesty kolem světa Matěje Balgy přes prvovýstup na osmitisícovku, který si díky Markovi Holečkovi po mnoha letech jeho snažení a bolesti připsalo české horolezectví poprvé od roku 1990, až po vyprávění německé kajakářky Freyi Hoffmeister, která obeplouvá kontinenty. Po Austrálii a jižní Americe je teď na řadě Severní Amerika.

Poslechněte si záznam best of vysílání a buďte s námi u dalších dílů roku 2018.

Cestovatelský a outdoorový magazín Casablanca slaví v tomto roce 12. narozeniny. V pátek 26. ledna od 19 hodin pořádáme večírek určený k setkání posluchačů, tvůrců a hostů pořadu Casablanca. Vstup je zdarma a krátké prezentace připravují například Matěj Balga, Markéta Peggy Marvanová, Tomáš Šebek, Dalibor Beneš a další! Více informací najdete na Facebooku

autor: PaS
Spustit audio