rubrika: Aktuality

Kam zmizel můj strýc, pane prezidente?

Kam zmizel můj strýc, pane prezidente? - Foto: Petr Kadlec

Kam zmizel můj strýc, pane prezidente?Foto: Petr Kadlec

Ve čtvrtek 10. ledna bude Dismanův rozhlasový dětský soubor ve spolupráci s Českou filharmonií v podzemních prostorách Rudolfina vyprávět příběh P. Josefa Toufara, kněze, umučeného Státní bezpečností v únoru 1950, od jehož zatčení uplyne 28. ledna 69 let.

Kam zmizel můj strýc, pane prezidente? - Foto: Slavomír Hořínka

Kam zmizel můj strýc, pane prezidente?Foto: Slavomír Hořínka

V hudebně dramatickém workshopu žáci a studenti budou pátrat po smyslu hrdinství, pravdy, oběti a překonávání překážek v životě člověka. Skrze osudy lidí, svázaných s tzv. Číhošťským zázrakem nahlédnou do dění padesátých let v naší vlasti. V první části se před nimi otevře cesta k tajemství příběhu, ve druhé části spolu s hudebníky a herci vstoupí společně do dramatu posledních dní Josefa Toufara. Scénář vznikl podle knih Miloše Doležala Jako bychom dnes zemřít měli a Krok do tmavé noci, hudbu složil Slavomír Hořínka, výtvarné materiály pro edukaci vytvořil Jakub Grec. Vyprávění příběhu je provázeno promítáním dobových fotografií. Po skončení druhé části je prostor pro otázky, připomínky a postřehy studentů. 

Hrají členové České filharmonie a Dismanova rozhlasového dětského souboru. 

Autor:  Jana Franková Doležalová
 

Nové články v rubrice

 •  Fotogalerie

  Brundibár a ...a bolelo nebe v Minoru 30.1.2019

  Dismanův rozhlasový dětský soubor se 30. ledna 2019 v divadle Minor vrátil do období 2. světové války dvěma svými představeními - dětskou operou Brundibár, kterou nastudovala s DRDS Zdenka Fleglová a představením ...a...

   
 •  Fotogalerie

  Kam zmizela Rebarbora a Pohádka o Raškovi - 28.1.2019

  Dismanův rozhlasový dětský soubor zahrál mimořádné dvojpředstavení ve Studiu S1 na Vinohradech!Děti předvedly „Pohádku o Raškovi“ podle stejnojmenné knihy Oty Pavla a „Kam zmizela Rebarbora?“ na motivy knihy Ivy Procházkové. ... (autor pozvánky Lenka Radová, autor fota Khalil Baalbaki)

   
 •  Fotogalerie

  ...a bolelo nebe v Maiselově synagoze 24. ledna 2019

  24. ledna v 18 hodin si Dismančata zahrála v Maiselově synagogoze představení ...a bolelo nebe. Poté následovala beseda s pamětníkem holocaustu Toman Brodem. Besedu moderovala Lucie Krížová z Oddělení pro vzdělávání...

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas