rubrika: Aktuality

Pepito, (ne)plivej! aneb On the Road - Minor 6.2.2019

Pepito, (ne)plivej! aneb On the Road - Minor 6.2.2019 - Foto: Hana Novenková

Pepito, (ne)plivej! aneb On the Road - Minor 6.2.2019Foto: Hana Novenková

6. února 2019 se diváci v divadle Minor spolu s Dismančaty vydali na dvouhrbou pouť z Havlíčkova Brodu až do Prahy!
Příběh velbloudice Pepity na motivy skutečných událostí pro DRDS napsal básník a spisovatel Miloš Doležal.

Pepito, (ne)plivej! aneb On the Road - Minor 6.2.2019 - Foto: Hana Novenková

Pepito, (ne)plivej! aneb On the Road - Minor 6.2.2019Foto: Hana Novenková

Psal se rok 1945, konec května, bylo po hrozné válce a jako skauti jsme už zase mohli nosit skautské kroje a scházet se v klubovnách, což nám před tím nacisté zakázali. A tehdy jsme ji poprvé uviděli. U nás na Vysočině, v lese na mýtině. Byla krásná a mohutná. Zvědavá. Vtipná. A tvrdohlavá. Vyzvala nás na společnou cestu.“ Tak vzpomíná jeden z dosud žijících aktérů tohoto příběhu, Vladimír Kolomý, skautským jménem Maják, na první setkání s velbloudicí, kterou pak skauti pojmenují Pepita. A nejenže ji pojmenují, ale zachrání ji velmi neobvyklým způsobem. Jakým? 

Dismančata zahrála a zazpívala, tak, že se jim podařilo rozesmát celé publikum. Děkujeme skautům z Červeného Kostelce, kteří poskytli do našeho představení staré dobové krojové košile. Pana Ladnara, který vše zařídil, a kterému moc děkujeme, jsme si pozvali na besedu po představení. Dozvěděli jsme se hodně zajímavých věcí ze života skautského oddílu. Děkujeme také paní Jitce Petrové a paní Marcele Forejtové z Českého rozhlasu, Tyto dámy nám pomohly sehnat další skautské vybavení do tohoto představení - například skautské podkolenky, skautské pásky, šátky, turbánky, píšťalky............. Děkujeme za hezkou muziku a dprovod Jakubovi Sejkorovi, Jakubovi Grecovi za úžasné rekvizity, bez který by představení nebylo takové, jaké je. A děkujeme také Honzovi Hniličkovi za "svícení". A samozřejmě děkujeme všem rodičům, kteří obětavě vodí svě děti na zkoušky souboru. 

Autor:  Hana Novenková
 

Nové články v rubrice

 •  Fotogalerie

  Young Film Fest 2019 - Hodnocení a závěrečné hlasování o vítězném filmu 5.5.2019

  Young Film Fest je celoevropský filmový festival, který se koná ve stejný den v 55 městech 34 států Evropy.V průběhu dne děti shlédly 3 nejlepší evropské filmy za posledaní rok a rozhodly o vítězném snímku! Cena byla ještě ten večer předána režisérovi vítězného filmu. Hlasování a závěrečné udělení ceny režisérovi vítězného...

   
 •  Fotogalerie

  Young Film Fest 2019 - filmy pro kategorii 15 - 17 let

  V rámci Young Film Fest 2019 hlasovali mladí teenageři pro jeden ze tří evropských filmů pro mládež ve věku 15 - 17 let.V průběhu dne teenageři shlédli 3 nejlepší evropské filmy za poslední rok pro tuto věkovou kategorii a rozhodli o vítězném snímku!

   
 •  Fotogalerie

  Otvírání 2019 - Pepito, (ne)plivej!

  V krajském kole Dětské scény 2019 - Otvírání 2019 jsme si zahráli Představení Pepito, (ne)plivej!

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas