rubrika: Kronika

Pepito, (ne)plivej! aneb On the Road - 30.11.2018

Vydejte se s námi na dvouhrbou pouť z Havlíčkova Brodu až do Prahy!

6. února v 18.00 hodin Dismanův rozhlasový dětský soubor zahrál v divadle Minor 1. premiéru svého nového představení Pepito, (ne)plivej! aneb On the Road. Příběh velbloudice Pepity na motivy skutečných událostí pro DRDS napsal básník a spisovatel Miloš Doležal.  

„Psal se rok 1945, konec května, bylo po hrozné válce a jako skauti jsme už zase mohli nosit skautské kroje a scházet se v klubovnách, což nám před tím nacisté zakázali. A tehdy jsme ji poprvé uviděli. U nás na Vysočině, v lese na mýtině. Byla krásná a mohutná. Zvědavá. Vtipná. A tvrdohlavá. Vyzvala nás na společnou cestu.“ Tak vzpomíná jeden z dosud žijících aktérů tohoto příběhu, Vladimír Kolomý, skautským jménem Maják, na první setkání s velbloudicí, kterou pak skauti pojmenují Pepita. A nejenže ji pojmenují, ale zachrání ji velmi neobvyklým způsobem. Jakým? Vydejte se spolu s námi na dvouhrbou pouť z Havlíčkova Brodu až do pražské zoologické zahrady.  

Režie: Jana Franková
Scéna a kostýmy: Jakub Grec
Hudba a texty písní: Jakub Sejkora 

Viktorie Čermáková 

  

Autor:  Hana Novenková
 

Nové články v rubrice

 •  Fotogalerie

  Český rok a Vánoční zpěvy v Minoru - 5.12.2018

  Dismanův rozhlasový dětský zahrál představení Český rok a Vánoční zpěvy 5. prosince 2018 v 18.00 hodin v divadle Minor.

   
 •  Fotogalerie

  Pražský filmový kufr - FestDen 2018

  Soutěžní festival mladých filmařů Pražský filmový kufr 2018Cílem filmové soutěže je vytvořit kreativní a inspirativní prostor pro děti podobných zájmů, přehlídku nápadů a platformou pro vzájemné sdílení a získávání nových tvůrčích zkušeností.

   
 •  Fotogalerie

  Brundibár - Centrální park Pankrác

  V pátek 14. září vystoupil DRDS s dětskou operou Brundibár na Dětském dnu v Centrálním parku Pankrác.DIsmančata si bravurně poradila s malým prostorem na pódiu. Duchapřítomně využila i prostor pod před pódiem. a pohotově...

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas