rubrika: Zveme vás

...a bolelo nebe - Šrámkova Sobotka 30.6.2018

Pamatuj! 2018 !Remember - Foto: Hana Novenková

Pamatuj! 2018 !RememberFoto: Hana Novenková

A tak se jim ani nemusíme snažit uvěřit, po několika minutách víme, že to tak je, že jsou tu s námi terezínské děti, že nejsme v divadle, ale v Terezíně a divadlem je načas to, co je venku, za divadelní zdí. (Jiří Daníček, ROŠ CHODEŠ 7/16)

...a bolelo nebe 28.10.2017 v divadle Disk - Foto: Hana Novenková

...a bolelo nebe 28.10.2017 v divadle DiskFoto: Hana Novenková

Obrazy ze života dětí internovaných za druhé světové války v Terezíně .Dismanův rozhlasový dětský soubor vás zavede za zdi terezínského ghetta v době druhé světové války. Koláž z deníků, básní, článků z časopisů vydávaných dětmi v Terezíně, dopisů a zápisků do památníčků skládá obrazy ze života dětí internovaných v terezínském ghettu.
Scénář vznikl na základě autentických textů dětí v Terezíně, byl inspirován knihami Dagmar Hilarové Nemám žádné jméno, Marie Rút Křížkové, Kurta Jiřího Kotouče, Zdeňka Ornesta Je mojí vlastí hradba ghett? Chavy Pressburger Deník mého bratra a básnickou sbírkou
Hanuše Hachenburga Hned vedle bílá barva mráčků. 

...a bolelo nebe - Foto: Hana Novenková

...a bolelo nebeFoto: Hana Novenková


Hraje a zpívá Dismanův rozhlasový dětský soubor
Scénář a režie: Jana Franková
Pohybová a režijní spolupráce: Jan Hnilička
Básně Dagmar Hilarové a Hanuše Hachenburga zhudebnil Jakub Sejkora
Texty písní a hudba: Jakub Sejkora
Těšíme se na vás 30 června 2018 v 19.30 hodin v Městském divadle v Sobotce (Městské kulturní středisko, náměstí Míru 3, Sobotka 507 43) 

Autor:  Hana Novenková
 

Nové články v rubrice

 • Kam zmizel můj strýc, pane presidente? - 16.4.2019

  Česká filharmonie a Dismanův rozhlasový dětský soubor srdečně zvou na mimořádné představení „Kam zmizel můj strýc, pane presidente?“ v Sukově síni pražského Rudolfina, 16. dubna v 19 hodin.

   
 • Pepito, (ne)plivej! aneb On the Road

  Dismanův rozhlasový dětský soubor zve srdečně na své představení 3. dubna 2019 v 19.00 hodin do Divadla na cucky v Olomouci.

   
 • Všehokniha 1.4.2019 - pozvánka

  Dismanův rozhlasový dětský soubor srdečně zve 1. dubna na představení Všehokniha podle stejnojmenné knihy Guuse Kuijera v překladu Magdy de Bruin Hüblové. Představení je vhodné pro děti od 12 let.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas