rubrika: Zveme vás

Benefiční koncert (nejen) s Dominicem Millerem v Pacově 2.6.2018

Benefiční koncert (nejen) s Dominicem Millerem

Benefiční koncert (nejen) s Dominicem Millerem

Dismanův rozhlasový dětský soubor srdečně zve na Benefiční koncert (nejen) s Dominicem Millerem do sokolovny v Pacově 2.6.2018 v 16.00 hodin.

Již potřetí navštíví Pacov Stingův dvorní kytarista Dominic Miller a bude to setkání velmi netradiční. V rámci svého turné s novým CD u nás zahraje benefiční koncert. Tuto akci podpoří další čeští i slovenští umělci. Uvidíte a uslyšíte Dominic Miller Trio, Dana Bártu, Dismanův rozhlasová dětský soubor, The Bladderstones, Longital, Mirka Kemela s hostem Vladimírem Javorským. Koncert je věnován dětem, které musely opustit své domovy kvůli válečným konfliktům. Výtěžek z této benefice bude prostřednictvím organizace Člověk v tísni použit na nákup drobných hudebních nástrojů pro děti ve školách na severu Sýrie. 

Dismančata zapívají dvě písně. Jedou z nich je zhudebněná báseň Hanuše Hachenburga, židovského kluka a nadějného básníka, který prožil třetinu svého krátkého života za války, než ho v roce 1944 zavraždili v Osvětimi. Báseň zhudebnil Jakub Sejkora. A druhá píseň je Here Comes the Sun od The Beatles. S Dismančaty nastudoval Jakub Sejkora. 

Autor:  Hana Novenková
 

Nové články v rubrice

 • Kam zmizel můj strýc, pane presidente? - 16.4.2019

  Česká filharmonie a Dismanův rozhlasový dětský soubor srdečně zvou na mimořádné představení „Kam zmizel můj strýc, pane presidente?“ v Sukově síni pražského Rudolfina, 16. dubna v 19 hodin.

   
 • Pepito, (ne)plivej! aneb On the Road

  Dismanův rozhlasový dětský soubor zve srdečně na své představení 3. dubna 2019 v 19.00 hodin do Divadla na cucky v Olomouci.

   
 • Všehokniha 1.4.2019 - pozvánka

  Dismanův rozhlasový dětský soubor srdečně zve 1. dubna na představení Všehokniha podle stejnojmenné knihy Guuse Kuijera v překladu Magdy de Bruin Hüblové. Představení je vhodné pro děti od 12 let.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas