rubrika: Zveme vás

Pepito, (ne)plivej! aneb On the Road - premiéra

Pepito, neplivej! - pozvánka na premiéru - Foto: Magdaléna Martinovská

Pepito, neplivej! - pozvánka na premiéruFoto: Magdaléna Martinovská

Vydejte se s námi na dvouhrbou road movie z Havlíčkova Brodu až do Prahy!
Dismanův rozhlasový dětský soubor srdečně zve na premiéru představení Pepito, (ne)plivej! aneb On the Road, která se odehraje v Malém sále divadla Minor 30. listopadu v 18.00 hodin.
Příběh velbloudice Pepity na motivy skutečných událostí pro DRDS napsal básník a spisovatel Miloš Doležal. 

V červnu roku 1945 kráčela velbloudice Pepita v doprovodu skautů z Vysočiny do Prahy - Foto:  Muzeum Čáslav a archiv M. Štaflové

V červnu roku 1945 kráčela velbloudice Pepita v doprovodu skautů z Vysočiny do PrahyFoto:  Muzeum Čáslav a archiv M. Štaflové

„Psal se rok 1945, konec května, bylo po hrozné válce a jako skauti jsme už zase mohli nosit skautské kroje a scházet se v klubovnách, což nám před tím nacisté zakázali. A tehdy jsme ji poprvé uviděli. U nás na Vysočině, v lese na mýtině. Byla krásná a mohutná. Zvědavá. Vtipná. A tvrdohlavá. Vyzvala nás na společnou cestu.“ Tak vzpomíná jeden z dosud žijících aktérů tohoto příběhu, Vladimír Kolomý, skautským jménem Maják, na první setkání s velbloudicí, kterou pak skauti pojmenují Pepita. A nejenže ji pojmenují, ale zachrání ji velmi neobvyklým způsobem. Jakým? Vydejte se spolu s námi na dvouhrbou pouť z Havlíčkova Brodu až do pražské zoologické zahrady. 

Scénář a režie: Jana Franková
Scéna a kostýmy: Jakub Grec
Hudba: Jakub Sejkora 
 

Autor:  Hana Novenková
 

Nové články v rubrice

 • Kam zmizel můj strýc, pane presidente? - 16.4.2019

  Česká filharmonie a Dismanův rozhlasový dětský soubor srdečně zvou na mimořádné představení „Kam zmizel můj strýc, pane presidente?“ v Sukově síni pražského Rudolfina, 16. dubna v 19 hodin.

   
 • Pepito, (ne)plivej! aneb On the Road

  Dismanův rozhlasový dětský soubor zve srdečně na své představení 3. dubna 2019 v 19.00 hodin do Divadla na cucky v Olomouci.

   
 • Všehokniha 1.4.2019 - pozvánka

  Dismanův rozhlasový dětský soubor srdečně zve 1. dubna na představení Všehokniha podle stejnojmenné knihy Guuse Kuijera v překladu Magdy de Bruin Hüblové. Představení je vhodné pro děti od 12 let.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas