rubrika: Zveme vás

Řeka, která teče pozpátku a Všehokniha - pozvánka

Všehokniha a Řeka, která teče pozpátku - Foto: Magdaléna Martinovská

Všehokniha a Řeka, která teče pozpátkuFoto: Magdaléna Martinovská

Dismanův rozhlasový dětský soubor a Přírodní škola zvou na dvojpředstavení na malou scénu Divadla Minor 5. listopadu 2018 v 18.00 hodin. DRDS vystoupí s představením Všehokniha a Přírodní škola s představením Řeka, která teče pozpátku.

Řeka, která teče pozpátku

Řeka, která teče pozpátku

Řeka, která teče pozpátku. Podle stejnojmenné knihy Jean-Claude Mourlevata.
Poetický příběh se zpěvy na pomezí pohádky a fantasy. Malý Tomek se vydává na dobrodružnou cestu za vodou, která dává nesmrtelnost. Podaří se mu překonat všechny nástrahy kouzelných lesů, luk a moří a najít zázračný pramen vody? A setká se nakonec s tajemnou dívkou Hannah, na kterou nemůže zapomenout? 

Všehokniha - Foto: Hana Novenková

VšehoknihaFoto: Hana Novenková

Guus Kuijer. Všehokniha.„Tomáš viděl věci, které nikdo jiný neviděl. Nevěděl, čím to je, ale bylo to tak odjakživa.“ Tak začíná kniha nizozemského autora Guuse Kuijera, ověnčeného mimo jiná ocenění i cenou Astrid Lindgrenové. Ve „Všehoknize“ vypráví příběh malého Tomáše, který před krutou realitou tyranského otce utíká do snění a představ. Ty mu dávají naději a sílu, aby se nakonec svému otci postavil a stal se tím, čím odjakživa chtěl být, až vyroste: šťastným. Jedinečná kniha, dojemná i humorná zároveň, prodchnutá jemnou ironií a neutuchající vírou v sílu lidské vůle.“ 

Autor:  Hana Novenková
 

Nové články v rubrice

 • Kam zmizel můj strýc, pane presidente? - 16.4.2019

  Česká filharmonie a Dismanův rozhlasový dětský soubor srdečně zvou na mimořádné představení „Kam zmizel můj strýc, pane presidente?“ v Sukově síni pražského Rudolfina, 16. dubna v 19 hodin.

   
 • Pepito, (ne)plivej! aneb On the Road

  Dismanův rozhlasový dětský soubor zve srdečně na své představení 3. dubna 2019 v 19.00 hodin do Divadla na cucky v Olomouci.

   
 • Všehokniha 1.4.2019 - pozvánka

  Dismanův rozhlasový dětský soubor srdečně zve 1. dubna na představení Všehokniha podle stejnojmenné knihy Guuse Kuijera v překladu Magdy de Bruin Hüblové. Představení je vhodné pro děti od 12 let.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas