Evropská unie

AKTUALIZACE TOHOTO WEBU JE UKONČENÁ.
Tuto stránku jsme přesunuli do Archivu webů ČRo.
Uvedené informace proto nemusejí být aktuální a některé soubory mohou být nedostupné.
EU a svět | Česko a EU | Ekonomika | Energetika | Zemědělství | Bezpečnost a právo | Kultura

Švédsko chce dialog napříč Evropou. Pomoci mu mají i dřevěné židličky a ekologické lampy

Rozsvícená žárovka - Autor:Jan Rosenauer

30.06.2009 19:36 Špalky místo stolů, dřevěné židličky tkané koberce, pokojové rostliny a barevné lampy s nízkou spotřebou elektřiny v atriu budovy Rady Evropské unie v Bruselu naznačují, že Švédsko chce v Evropské unii vytvořit příjemné prostředí pro dialog.

Plné znění

Fischer a Topolánek hodnotí české předsednictví jako úspěšné

Premiér Jan Fischer a expremiér Mirek Topolánek během neformálního setkání k zakončení českého předsednictví EU. - Autor:Tomáš Adamec

30.06.2009 18:50 České předsednictví EU lze považovat za úspěšné. Shodli se na tom premiér Jan Fischer a expremiér Mirek Topolánek během závěrečného neformálního setkání v zahradě úřadu vlády.

Plné znění

Kaczyński hodlá s podpisem Lisabonu počkat na výsledek irského referenda

Polský prezident Lech Kaczyński - Autor:European Commission Audiovisual service

30.06.2009 16:39 Polský prezident Lech Kaczyński dnes znovu deklamoval, že chce Lisabonskou smlouvu podepsat poté, co ji v referendu schválí Irové, respektive až se vyjádří německý ústavní soud.

Plné znění

Turecko je k Unii o krok blíž. Jedná s ní o daních

Turecko - Autor: CIA

30.06.2009 15:55 Turecko udělalo další krok směrem k členství v EU. V rámci takzvané přístupové konference dnes otevřeli představitelé sedmadvacítky s Tureckem otevřeli další vyjednávací přístupovou kapitolu. Ta se týká daní a daňových systémů.

Plné znění

Do čela Evropské unie nastupují Švédi, Češi končí

české předsednictví EU - Autor:Tomáš Pakosta

30.06.2009 14:16 České předsednictví Evropské unie už je definitivně minulostí. Do čela sedmadvacítky nastupuje Švédsko. O Švédech se říká, že mají na řadu témat podobný pohled jako končící Češi, které v Bruselu hodnotí poněkud rozporně. V čem bude nastupující švédské předsednictví jiné než to české? A prorokuje se v Bruselu Švédům úspěch?

Plné znění

EU chce vytvořit celosvětovou černou listinu nebezpečných aerolinek

Airbus A330 společnosti Air France - Autor: AFP

30.06.2009 13:42 Eurokomisař pro dopravu Antonio Tajani dnes oznámil, že Evropská komise chce iniciovat vznik celosvětové listiny nebezpečných aerolinek. Záměr ohlásil krátce poté, co bylo oznámeno, že se jemenské letadlo se 153 lidmi na palubě v noci na dnešek zřítilo do moře u Komorských ostrovů v Indickém oceánu.

Plné znění

V Terezíně vznikne evropský institut zastupující oběti holokaustu

Terezín - židovská památka

30.06.2009 13:33 Představitelé Evropské unie v čele s českým premiérem Janem Fischerem dnes v Terezíně vyhlásili takzvanou Terezínskou deklaraci. Dokument, který požaduje i restituce soukromého majetku, který byl zabaven obětem holokaustu, podepsalo 46 států. V Terezíně zároveň vznikne Evropský institut odkazu šoa, který bude sloužit jako fórum států a organizací zastupujících oběti holokaustu.

Plné znění

Eurozóna se poprvé v historii dostala do deflace

Mince Euro - Autor: Evropská komise

30.06.2009 12:02 Spotřebitelské ceny v eurozóně v červnu poprvé v historii klesly a země platící eurem se tak dostaly do deflace. Inflace činila minus 0,1 procenta, přičemž v květnu se růst spotřebitelských cen zastavil na nule, informoval dnes v předběžném odhadu Eurostat.

Plné znění

Německý soud pozastavil ratifikaci Lisabonské smlouvy. V rozporu s ústavou ale není

Vlajky států Evropské unie - Autor:Pavel Bílek

30.06.2009 14:35 Německý ústavní soud dnes rozhodl, že Lisabonská smlouva o reformě EU je v souladu se základním zákonem země. Dokončení schvalovacího procesu v Německu ale podmínil posílením spolurozhodování německého parlamentu, proto její ratifikaci pozastavil. Jeho verdikt přesto otevírá cestu, aby dokument, který loni schválily obě komory německého parlamentu, podepsal prezident Horst Köhler. Počet zemí, které ještě smlouvu neschválily, se pak sníží na tři: Irsko, Polsko a Česko.

Plné znění

Evropští poslanci hodnotí české předsednictví

Kongresové centrum Praha během českého předsednictví EU - Autor:Tomáš Adamec

30.06.2009 09:19 České předsednictví obstálo v těžké době celosvětové a přestálo dobře i domácí politickou krizi. Taková byla hodnocení některých nových poslanců Evropského parlamentu. Podle řady z nich ale české vedení Unie poznamenal snížený kredit ministrů způsobený pádem vlády uprostřed půlročního mandátu, čímž Česko ztratilo svou důvěryhodnost.Podobně rozporuplně hodnotí české předsednictví i zahraniční analytici a novináři.

Plné znění

    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  164
Další  |  Poslední

Nacházíte se

v tematickém okruhu: Témata
na webu: Evropská unie
v rubrice: Zpravodajství

RSS  |  MAPA SERVERU  |  KARIÉRA  |  KONTAKTY  |  ENGLISH  (c) 2000 - 2019 Český rozhlas