Evropská unie

AKTUALIZACE TOHOTO WEBU JE UKONČENÁ.
Tuto stránku jsme přesunuli do Archivu webů ČRo.
Uvedené informace proto nemusejí být aktuální a některé soubory mohou být nedostupné.

Fischer a Topolánek hodnotí české předsednictví jako úspěšné

Lukáš Vincourek (lvi)  30.06.2009 18:50
Premiér Jan Fischer a expremiér Mirek Topolánek během neformálního setkání k zakončení českého předsednictví EU. - Autor:Tomáš Adamec
Premiér Jan Fischer a expremiér Mirek Topolánek během neformálního setkání k zakončení českého předsednictví EU.
Autor:   Tomáš Adamec  

České předsednictví EU lze považovat za úspěšné. Shodli se na tom premiér Jan Fischer a expremiér Mirek Topolánek během závěrečného neformálního setkání v zahradě úřadu vlády. 

Premiér Fischer na úvod setkání prohlásil, že celkový dojem z českého vládnutí Evropě byl dobrý a nakonec úspěšný, Topolánek dodal, že jsme to Evropě opravdu osladili. Oba poté poděkovali všem, kteří se podíleli na realizaci a přípravách předsednictví, poté společně rozkrojili dort s příznačným tvarem loga EU2009.CZ. Na závěr byla ze stožáru před úřadem vlády sejmuta vlajka českého předsednictví a vyměněna za vlajku sedmadvacítky.

Na následující půlrok se předsednictví EU ujme od zítřka Švédsko. Už z kraje tohoto týdne český premiér prohlásil, že ČR předává Švédům předsednictví s kompletní administrativou a splněnými závazky, připomněl, že během českého předsednictví se na unijním poli podařilo zamezit některým zemím v posilování ekonomického protekcionismus. Jako neúspěšnou pak vláda hodnotí pokrok v otázce integrace západního Balkánu v rámci sedmadvacetičleného bloku.


 

Nacházíte se

v tematickém okruhu: Témata
na webu: Evropská unie
v rubrice: Zpravodajství

NA STEJNÉ TÉMA

DÁLE V RUBRICE


Archiv

RSS  |  MAPA SERVERU  |  KARIÉRA  |  KONTAKTY  |  ENGLISH  (c) 2000 - 2019 Český rozhlas