Fantazin – Terezka Glacová, Tajemství krásného modrého pokoje

23. březen 2011

Terezce je teprve šest let a už zkusila napsat pohádku. A úspěšně – povedla se! Takovou kouzelnou studánku by potřeboval každý z nás... Ale více nebudu prozrazovat, to si musíte přečíst sami. A můžete nám zkusit napsat pohádku, povídku, básničku a nemusíte se vůbec bát! Jen klikněte na ikonu Fantazin a začněte psát.

Terezka Glacová, 6 let, Tajemství krásného modrého pokoje

Byl jednou jeden starý strom. A pod ním byl krásný dům.
Byly v něm 2 pokoje a jmenovaly se: zlatobílý pokoj a modrý pokoj. V zlatobílém pokoji bylo vždycky rozházeno a pokropené voňavkou, zato v modrém pokoji to bylo všechno uklizené a všchno tam bylo jak se patří a úplně jako v království.
V těch 2 pokojích bydlely 2 víly. Byly to sestry. A ta mladší se jmenovala Anna. Byl jí 1 rok a proto byl její pokoj rozházený. A ta starší Helena už si se vším poradila. A té bylo zase 18 let.
A tak si tam bydlely a pořádaly se tam plesy, kde tančily víly, ale tančily jako v království a byl to úplný balet.
Anna si spíš chovala panenky a Helena raději tančila jako úplná víla, a jednou se dostala ke studánce. Napila se z ní a jak se z ní napila, bylo tam plno modrého a stříbrného bohatství.
A ta Helena to odnesla domů a tam se z toho měli všichni dobře. A vždycky, když měli málo bohatství, tak Helena zašla ke studánce.
Byla to kouzelná studánka, která potěšila každého hodného a díky té kouzelné studánce Helena měla brzy svatbu.

autor: Lenka Kupková
Spustit audio