Flyingover

AKTUALIZACE TOHOTO WEBU JE UKONČENÁ.
Tuto stránku jsme přesunuli do Archivu webů ČRo.
Uvedené informace proto nemusejí být aktuální a některé soubory mohou být nedostupné.
O projektu

Projekt "Přelet nad Naturou 2000"

Miroslav Bobek  15. července 2005

Hlavními organizátory projektu jsou spolu s WWF Belgie jednak Český rozhlas (pro střední a východní Evropu), jednak belgický Solon (pro Evropu západní). Projekt je financován z prostředků Evropské komise na základě grantové dohody číslo 07.040200.00/2004/393583/SUB/B2. 

Smyslem projektu je seznámit širokou veřejnost se soustavou Natura 2000, která je v Evropské unii zřizována na ochranu některých typů přírodních stanovišť, resp. takových stanovišť, v nichž se vyskytují nejvíce vzácné a ohrožené druhy rostlin a živočichů. "Průvodci" soustavou Natura 2000 jsou čápi černí označení satelitními vysílači (tedy "batůžky", dobře známými z projektů Africká a Nová odysea). Ty nám umožní sledovat migraci označených čápů do afrických zimovišť a zaznamenat, která z území Natury 2000 přeletují anebo využívají k odpočinku. Z těchto míst řada evropských televizí aktuálně odvysílá krátké pohlednice.

Projektu se účastní osm evropských zemí - Belgie, Česká republika, Estonsko, Francie, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Španělsko. Z každé z nich odlétají dva až tři čápi s "batůžky". Velmi zajímavé bude sledovat zejména cesty čápů z Pobaltí, o jejichž migraci zatím nemáme téměř žádné informace, ale jistě se dočkáme i mnoha překvapení také u středo- a východoevropských čápů.


 
RSS Získejte přehled o novinkách na našem webu. Více informací o formátu RSS naleznete zde.
Nová odysea

Partneři projektu:
RSS  |  MAPA SERVERU  |  KARIÉRA  |  KONTAKTY  |  ENGLISH  (c) 2000 - 2019 Český rozhlas