Servis pro novináře9. listopadu  2018 v 21:15  

Česko-německá novinářská cena putuje do Českého rozhlasu

Logo Českého rozhlasu - Foto:  Český rozhlas

Logo Českého rozhlasuFoto:  Český rozhlas

Na dnešním slavnostním udílení Česko-německých novinářských cen v Olomouci byly vyhlášeny tři nejlepší příspěvky v českém a německém jazyce v kategoriích text, audio a multimédia. V kategorii audio v českém jazyce zvítězil dokument „Sudetské děti“ redaktora Zpravodajství Českého rozhlasu Ostrava Martina Knitla.

Dokument redaktora Zpravodajství Českého rozhlasu Ostrava Martina Knitla s názvem Sudetské děti ocenila česko-německá porota jako nejlepší příspěvek v kategorii audio v českém jazyce. Hlavními aktéry příběhu jsou dvě dosud žijící tzv. „sudetské děti,“ které se na začátku druhé světové války dostaly do opavského ústavu Marianum a tam prožily téměř celý svůj život. „Redaktoři Českého rozhlasu poskytují veřejnosti denně nestranné a nezávislé zpravodajství, informace, komentáře a analýzy nejen ze současnosti, ale také z minulých let, které vedou k lepšímu poznání, pochopení a hlavně ponaučení do budoucna. A právě takový je dokument Martina Knitla,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. 

Česko-německá novinářská cena je vyhlašována jednou ročně ve třech kategoriích text, audio a multimédia včetně TV a uděluje se nejlepšímu českému a nejlepšímu německému příspěvku v dané kategorii. Zvláštní cenou Mileny Jesenské je oceněn český anebo německý příspěvek. Cenou chtějí pořadatelé ocenit novinářky a novináře, kteří jsou proti trendu rychlého, povrchního zpravodajství a přispívají tak k lepšímu vzájemnému porozumění. 

Čtěte také: 
Řád Bílého lva obdržel Karel Lánský, výrazná osobnost Československého rozhlasu
Koncert Českého rozhlasu odhalil na zaplněném Staroměstském náměstí Největší hit století

Nové články v rubrice

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas