Koupit mončičáky, nebo spíš rukavice? Vánoční nákupní horečka je tu!

Uplynul měsíc od doby, kdy cestu před obchodním domem Máj zahradila veřejná bezpečnost. Tu vypjatou atmosféru máme ještě v živé paměti. Po pěti týdnech tu můžeme vidět úplně jiný obrázek. Voní to tu svařeným vínem. Většina lidí míří obchodního domu, nakoupit někdy i první vánoční dárky. Už ve dveřích je vítá vánoční znělka.

V obchodním domě Máj jsou stovky lidí, u výtahů se tvoří fronta, patra i pohyblivá schodiště jsou přeplněná. Prodavači se prý od rána nezastavili. Některý sortiment je už skoro vyprodaný a bude se muset doplnit. Prodává se hlavně textil, především rukavice, šály, ale také teplákové soupravy. Z dárků pro ratolesti jsou oblíbení mončičáci. A také Kotva na náměstí Republiky očekává rekordní tržby. Do večera by to mohlo být až okolo 8 miliónů korun.

I když lidé dohánějí nakupování vánočních dárků, někteří si našli čas a zašli dopoledne do baziliky svaté Markéty na svatou mši za události ze 17. listopadu. Kromě herců studentů a lidí okolo Občanského fóra vystoupil i páter Václav Malý. Ten se po 11 letech ukázal v roli kněze. Komunistická vláda mu totiž v roce 1978 odebrala státní souhlas k výkonu duchovenské činnosti. Od 1. ledna bude tento kněz duchovním správcem kostela svatého Gabriela na Smíchově. A to je hezký dárek pod stromeček.