Postřehy z ciziny8. března  2019 v 11:10  

Česká škola bez hranic Rhein-Main pořádá literární a výtvarnou soutěž

Soutěž Tož to je hezký - Foto: Česká škola bez hranic

Soutěž Tož to je hezkýFoto: Česká škola bez hranic

Česká škola bez hranic Rhein - Main vyhlásila literárně - výtvarnou soutěž pro děti s českými kořeny, kteří žijí dlouhodobě v zahraničí. A jak zní téma? „Tož to je hezký!" - Být Čechem.

Škola Rhein-Main se stala součástí Českých škol bez hranic loni v létě. Působí v různých městech německého regionu Porýní - Mohan a soutěž vyhlásila u příležitosti ke 100. výročí založení Československa. Mohou se jí zúčastnit děti z celého světa, od narození do 16 let. 

Literární práce mají být v češtině - stačí čtvrt až dvě strany. Když děti česky neumí, mohou si vybrat kategorii výtvarnou. Posuzovat se bude nápaditost a forma zpracování. Jak uvedla zakladatelka a ředitelka školy Katerina Spiess-Velcovska, děti se nemusí bát, že bude kladen důraz na gramatiku. S menšíme nedostatky se v soutěži počítá a nebude na ně brán zřetel. 

Soutěž je pro všechny od narození do šestnácti let 


Soutěž je rozdělena do tří kategorií. I. děti od narození do pěti let (pouze výtvarná soutěž). II. kategorie je určena pro děti od 6 do 11 let a III. kategorie pro 12 až 16 let. A času moc není. Uzávěrka soutěže je v sobotu 30. března. 2019. Literární či výtvarné klání je určené pro práce, které ještě na žádné soutěži nebyly oceněny nebo publikovány. Vše o soutěži se děti a rodiče dozví na: https://www.ceskaskolarheinmain.de/userfiles/file/csbh_csrm_byt_cechem_02.pdf 

A protože se jedná o soutěž, jsou tu i ceny. V každé kategorii budou oceněny tři nejlepší práce. O tom, kde vyhraje, rozhoduje porota složená ze zástupců pedagogického týmu České školy bez hranic Rhein-Main. 

Výsledky soutěže budou známé už v dubnu, ale vyhlášení vítězů a slavnostní předání cen proběhne na závěr školního roku v České škole bez hranic Rhein-Main v sobotu 15. 06. 2019. A pokud vybraje třeba někdo za oceánem, a nebude se moci slavnostního předání zúčastnit, cena s diplomem mu přijde poštou. 

Autor:  Zdeňka Kuchyňová

Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas