Kulturou proti antisemitismu, divadlo Návštěva z pravěku a Golanské výšiny

7. duben 2019

"Kulturou proti antisemitismu" je akce, která si za 16 let svého trvání vydobyla významný společenský kredit. Pozveme vás do pražské Maiselovy synagogy na divadelní představení Návštěva z pravěku. Připomene souvislosti nečekaného rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa, který uznal izraelskou svrchovanost nad Golanskými výšinami.

Česká pobočka Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém zve do Prahy na veřejnou akci „Kulturou proti antisemitismu". Ta se koná na Květnou neděli 14. dubna. Organizátoři tak reagují na sílící vlnu nepřátelských projevů namířených proti Židům. O letošním shromáždění mluvila Terezie Jirásková s tajemníkem české pobočky Jaroslavem Slobodou.

Návštěva z pravěku - tak zní název nové divadelní hry, kterou na pódia uvedli studenti osmiletého pražského gymnázia Přírodní škola. Zároveň je to název prvního dokončeného románu, který ve svých třinácti letech napsal Petr Ginz. Tento chlapec mnoha talentů byl roku 1944 zavražděn v plynové komoře v Osvětimi-Březince. Více v příspěvku Jany Šustové.

Kresba Petra Ginze

Americký prezident Donald Trump nečekaně uznal izraelskou svrchovanost nad Golanskými výšinami, které Izrael obsadil před 52 lety. Svět považuje Trumpovo rozhodnutí za porušení mezinárodního práva. Souvislosti okomentuje Gita Zbavitelová.

Nedělní magazín o židovském životě moderuje Tomáš Töpfer.

autor: Tvůrčí skupina Publicistika
Spustit audio