Vladimíra Bezdíčková

Vladimíra Bezdíčková

Vladimíra Bezdíčková

slovesná dramaturgyně

Narodila jsem se ve Vlašimi a šťastně zde prožila kus života. 

Po vystudování Pedagogické fakulty UK v Praze (český jazyk a literatura a hudební výchova) a dočasném ověřování si pedagogických schopností na základní škole, jsem v roce 1995 nastoupila jako slovesná redaktorka do Redakce publicistiky a kulturního zpravodajství ČRo Vltava. Akčnost, nutnost být stále v pohotovosti, redakční všestrannost takového působení mě bavila a těšila, přesto jsem neodolala a v roce 2007 nadšeně zakotvila jako slovesná redaktorka v Literární redakci ČRo Vltava, kde jsem převzala starost zejména o literaturu skandinávskou.  

Od té doby vyhledávám ve stozích knih ty pravé texty pro rozhlasové vysílání, upravuji je pro následné natáčení, oslovuji překladatele a spisovatele s návrhy na rozhlasové pořady. Je to činnost tvůrčí, dobrodružná, nikdy nekončící.  

V současné době přispívám do pravidelných vltavských řad a cyklů (od Četby na pokračování, přes Schůzky s literaturou až po poezii), ale účastním se svými autorskými pořady i speciálních vysílacích projektů stanice. 

Dramaturgicky zaštiťuji programové řady Sny, Stránky na dobrou noc a Osudy. Při přípravě pořadů pro tuto řadu rozhlasových memoárů se setkávám (stejně jako moji spolupracovníci a kolegové) s mnoha pozoruhodnými osobnostmi. Práce je to krásná, náročná a vždycky obohacující. 

Mimo rozhlas nacházím potěšení v hudbě, přírodě, v setkávání se s blízkými a spřízněnými lidmi, ovšem poslední dobou stále častěji přidávám i ticho. 

Zákulisí Českého rozhlasu

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas