Vladimír Vokál

Vladimír Vokál

Vladimír Vokál

redaktor sportovní redakce (externí spolupracovník)
do roku 2004

* 29. března 1978 v Plzni 

Mým životním osudem je Plzeň, kde jsem se narodil, chodil do školy, udělal maturitu (na jazykovém Masarykově gymnáziu) a nyní tu dokončuji magisterské studium oboru český jazyk-společenské vědy na Západočeské univerzitě. 

Mezi mé největší záliby patří historie, četba, jazyky (aktivně ovládám tři) a cestování - navštívil jsem tři kontinenty a chystám se na čtvrtý. Mým nejoblíbenějším autorem je David Lodge, filozofem Karel Kautský a sportovcem Jimmy Connors. 

Přestože jsem jeden z nejmladších členů redakce, patřím mezi služebně nejstarší. Věřte nebo ne, ale rádio provází můj život už sedmým rokem a nutno dodat, že mě baví čím dál více. Mé rozhlasové začátky se odehrály po úspěšně absolvovaném konkurzu v redakci zpravodajství Českého rozhlasu Plzeň už ve třetím ročníku na gymnáziu. Po krátké době jsem začal moderovat pravidelné sportovní magazíny. 

O sport jsem se zajímal od dětství - hrával jsem závodně tenis a kromě něj si dodnes rád zajezdím na kole, mám rád sportovní střelbu, ale i squash a golf. 

V současné době moderuji na Radiožurnálu Sportovní magazíny, čtu Sportovní přehledy, natáčím telefonáty, rozhovory se zajímavými lidmi a zajímám se úplně o vše ze světa sportu. 

A jaký jsem? Zvídavý, dotěrný, neodbytný, solidární, stoický, nechamtivý a nemám rád, když se mě někdo snaží přesvědčovat o své jediné pravdě. Vystihl to svého času Voltaire: "Každý má právo na svůj názor a já mám právo s názorem každého nesouhlasit." A to by mohlo být i mé motto. 

Autor:  Vladimír Vokál  (vlv)

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas