Pavel Ryjáček

Pavel Ryjáček - Foto: Tomáš Vodňanský

Pavel RyjáčekFoto: Tomáš Vodňanský

Hlasatel

Narodil se v roce 1966. 

Na stanici Vltava pracuje jako hlasatel a také moderátor pořadu Mozaika

Původně se měl stát učitelem, vystudoval Pedagogickou fakultu v Ústí nad Labem, obor český jazyk – společenské vědy. Události v listopadu 1989 ho ale odklonily na novinářskou dráhu: během studií začal pracovat v tehdejším krajském studiu Československého rozhlasu v Ústí nad Labem – a v rozhlase už zůstal. V ústeckém studiu pak zakládal zpravodajsko-publicistickou redakci, později dva roky vedl armádní redakci ČRo Radiožurnálu a vedle toho moderoval pořady i na dalších celoplošných stanicích Českého rozhlasu (Praha, Vltava). 

V roce 1997 se na čas znovu vrátil do Ústí nad Labem, tentokrát jako šéfredaktor. Od roku 2001 je ale opět v Praze, zejména jako vltavský moderátor (Mozaika, Spektrum, Setkávání...), a občas také na ČRo 2-Praze (především zpravodajské relace). Vedle toho občas působí ještě v tištěných médiích (např. do září 2006 vedl centrální redakci Deníků vydavatelství Vltava-Labe-Press).  

Už jako student se zapojil do činnosti v Hudební mládeži a v České hudební společnosti, pravidelně uvádí koncerty a rád se podílí na organizaci hudebního života. V roce 1992 založil a dodnes spoluvede Školu Aria – celorepublikové sdružení nejvýraznějších studentů z gymnázií a vysokých škol, které se zaměřuje na etiku, filozofii a rozvoj občanské společnosti. 

Zákulisí Českého rozhlasu

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas