29. května  2013 v 15:56  rubrika: Bulletin

Jazz Q Martina Kratochvíla na Světě knihy

Jazz Q - Foto: Nakladatelství ČRo

Jazz QFoto: Nakladatelství ČRo

U příležitosti vydání not a CD z tvorby Martina Kratochvíla přichystalo Hudební nakladatelství Českého rozhlasu pro návštěvníky pražského knižního veletrhu Svět knihy 2013 vystoupení kapely Jazz Q.

To se uskutečnilo v pátek 17. května od 12 hodin v Autorském sále v levém křídle holešovického výstaviště a již dlouho před jeho zahájením byl o něj z řad návštěvníků velký zájem. 

Během zhruba hodinové produkce vystoupili vedle kapelníka Martina Kratochvíla kytarista Zdeněk Fišer, basista Přemysl Faukner a bubeník „Vajco“ Déczi. Všichni členové kapely předvedli v jednotlivých skladbách své hráčské umění, které necelá stovka posluchačů ocenila nejen vřelým potleskem, ale i vytvořením celkově uvolněné atmosféry již v průběhu vystoupení. 

Sám Martin Kratochvíl také využil chvíle, kdy kytarista Zdeněk Fišer odstraňoval drobné technické závady na kytaře, k tomu, aby zavzpomínal na letitou spolupráci s Nakladatelstvím Českého rozhlasu. Připomněl například společný koncert pro nevidomé děti v prostorách konzervatoře Jana Deyla a s tím spojené noty, obsahující jeho skladby, převedené naším nakladatelstvím a slepeckou tiskárnou do Braillova písma. 

Po koncertě u stánku Českého rozhlasu proběhla autogramiáda kapely. 

Autor:  Jiří Dohnal
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas