6. června  2018 v 13:05  rubrika: Bulletin

Předávání cen vítězům Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro

Laureáti Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro - Alexandre Collard, Yun Zeng, Milena Viotti, Paweł Cal, Václav Petr, Julia Hagen, Aleksey Shadrin - Foto: Ivan Malý

Laureáti Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro - Alexandre Collard, Yun Zeng, Milena Viotti, Paweł Cal, Václav Petr, Julia Hagen, Aleksey ShadrinFoto: Ivan Malý

Hudební nakladatelství Českého rozhlasu mělo letos poprvé příležitost ocenit vítěze letošního jubilejního 70. ročníku Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro, čímž navázalo na dlouholetou spolupráci s touto renomovanou interpretační platformou pro mladé umělce.

Slavnostní předávání cen se uskutečnilo 15. května v Brožíkově síni Staroměstské radnice a Cena Vydavatelství a nakladatelství Českého rozhlasu obohatila nositele hlavních cen vybranými notovými publikacemi a unikátními nahrávkami z rozhlasového archivu. Nositelů hlavních cen bylo celkem sedm, laureáty se stali Alexandre Collard (Francie) v oboru lesní roh a Václav Petr (Česká republika) v oboru violoncello. 

Povinné soutěžní kompozice soudobých autorů pro 2. kolo vydává Hudební nakladatelství Českého rozhlasu již od roku 2013. V letošním roce jsme připravili a vydali skladby Pírka ptáka Ohniváka pro violoncello Ivana Kurze a Virtuosino per corno e pianoforte Jiřího Gemrota, čímž jsme završili první desítku soutěžních pražskojarních kompozic v našem katalogu.Velmi si vážíme spolupráce s MHS Pražské jaro, díky které se do našeho katalogu dostávají nové skladby stylově odlišných autorů a různých nástrojových oborů. Spolupráce tak může v dalších letech pokračovat k oboustranné spokojenosti. 

Informace o průběhu soutěže naleznete na webových stránkách https://festival.cz 

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas