28. listopadu  2013 v 15:25  rubrika: Bulletin

Rozhlasové nakladatelství opět u nevidomých dětí

Milan Dvořák a Miloň Čepelka - Foto: Nakladatelství ČRo

Milan Dvořák a Miloň ČepelkaFoto: Nakladatelství ČRo

27. listopadu 2013 v odpoledních hodinách se již podesáté uskutečnilo tradiční setkání zástupců Hudebního nakladatelství Českého rozhlasu se žáky a pedagogy pražské Speciální školy pro nevidomé a slabozraké Jaroslava Ježka. 

Při této příležitosti byly dětem předány, za přispění Knihovny a tiskárny pro nevidomé, další noty v Braillově písmu, tentokrát lidové písně v úpravě Milan Dvořáka s názvem „Před písničkou smekni II“. Jednalo se již o 18. titul, který Hudební nakladatelství ve slepeckém písmu od roku 2004 připravilo. 

Stalo se také tradicí, že kromě dárků pro všechny žáky školy připravuje nakladatelství každý rok i koncert, který určitým způsobem koresponduje s právě vydanými notami. V minulosti tak zde účinkovali např. Václav Neckář, Eva Pilarová, Jitka Molavcová, Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák, Jiří Suchý, Antonín Gondolán nebo skupiny Spirituál kvintet či Hradišťan. 

Tentokrát za doprovodu autora úprav Milana Dvořáka na slavnostním koncertu vystoupil scénárista, textař a herec, člen Divadla Járy Cimrmana Miloň Čepelka. Kromě lidových písní si posluchači vyslechli v jeho podání i několik pohádek.  

Autor:  Jiří Dohnal
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas