27. června  2018 v 15:42  rubrika: Tituly - vážná hudba

Únos Šeherezády pro flétnu a klavír - Adam Skoumal

Únos Šeherezády pro flétnu a klavír - Adam Skoumal - Foto: Nakladatelství ČRo

Únos Šeherezády pro flétnu a klavír - Adam SkoumalFoto: Nakladatelství ČRo

Skladba Únos Šeherezády pro flétnu a klavír vznikla v roce 2001 v New Yorku. Autor v ní užil orientální hudební prvky a dedikoval ji lotyšské flétnistce Ilze Urbāne, která také skladbu v roce 2002 premiérovala.

Adam Skoumal na sebe jako skladatel poprvé upozornil na soutěži Pražského jara 1998, kde získal se svou kompozicí cenu za nejlepší provedení české soudobé skladby. 

V sezóně 2006 premiéroval svůj 1. Klavírní koncert s Pražskou komorní filharmonií a ve stejném roce provedl také svůj 2. Klavírní koncert za doprovodu Jihočeské komorní filharmonie. 

V létě 2008 zazněla ve světové premiéře na festivalu v chorvatském Dubrovníku skladba Adama Skoumala Djinnia pro housle a klavír v podání Shlomo Mintze, který ji také zařadil do svého repertoáru. V roce 2014 si festival Pražské jaro objednal od Adama Skoumala Houslový koncert, jehož premiéra zazněla v provedení Romana Patočky, Petera Altrichtera a Symfonického orchestru Českého rozhlasu. 

Valse capricieuse pro housle a klavír vznikl na objednávku Českého rozhlasu pro soutěž Concertino Praga 2016, pro interpretační soutěž Pražského jara 2016 v oboru klavír napsal skladbu Kejklíř

Další skladby Adama Skoumala vydané Vydavatelstvím a nakladatelstvím Českého rozhlasu:
Kejklíř pro klavír
Valse capricieuse pro housle a klavírVariace na cikánskou melodii pro flétnu (nebo klarinet) a klavír
Variace na cikánskou melodii pro housle (nebo violu) a klavír
Variace na cikánskou melodii pro housle a smyčcový orchestr 

obsazenífl, pfte
materiálpartitura, part
durata5'
nakl.č.R 391
cena195,- Kč

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas