Pacient

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Herci Martin Myšička a Apolena Veldová při natáčení minutové hry Pacient
0:00
/
0:00

Jan Hladík

Minutová hra z posluchačské soutěže.

NOVÁK: Dobrý den, pane doktore.

LÉKAŘKA: Á, dobrý den, pojďte dál. Mám tu vaše výsledky a jsou poněkud znepokojivé. Ostatně už sestra si při odběru všimla nápadně černé barvy krve.

NOVÁK: No, to já taky, (pane doktore). A co to teda je?

LÉKAŘKA: Poslali jsme to do laboratoře a ukázalo se, že máte místo krve KÁVU, člověče! Ale žádnou instantní, stoprocentní Arabicu.

NOVÁK: Uf… No ale na druhou stranu - já mám kávu docela rád.

LÉKAŘKA: A víte, jak vypadá křivka vašeho EKG?

NOVÁK: (nejistě): Ne.

LÉKAŘKA: Nijak, pane Nováku, nijak! Protože ten velký křupavý CROISSANT, který máte místo srdce, nevytváří systolu ani diastolu!

03062927.jpeg

NOVÁK: (zasněně) Ano, tak croissanty jsou opravdu moje srdeční záležitost.

LÉKAŘKA: (pomalu, zasvěceně) Ale přitom je z lékařského hlediska zajímavé, jak croissant zajišťuje váš krevní... tedy lépe řečeno kávový oběh. A co teprve EEG! (lehce pobaveně) Co byste řekl, že máte v hlavě?

NOVÁK: (nadšeně) Doufám, že aspoň mascarpone…?

LÉKAŘKA: Ne, pouhý TVAROH! Ale abych vás nezdržoval detaily – s kolegy jsme se shodli, že dokud jste naživu a v dobré kondici, není třeba váš stav radikálně řešit. Snad byste mohl omezit cholesterol, aby ten váš croissant časem neprodělal nějakou tu... haha... křupavou příhodu. (zvážní) Tak hodně zdaru a abych nezapomněl - dostanu 30 korun


Osoby a obsazení:
Novák: Martin Myšička
Lékařka: Apolena Veldová

Autor: Jan Hladík
Režie: Dimitrij Dudík
Dramaturgie: Kateřina Rathouská
Mistr zvuku: Radek Veselý
Zvuková spolupráce: Petr Šplíchal
Produkce: Radka Tučková


>> Zpět na hlasování