Počasí svátku zvířat v zoo nepřálo

10. říjen 2011

Typicky aprílové počasí provázelo v sobotu oslavu Mezinárodního dne zvířat v děčínské zoo. Popřát jim i přesto přišlo téměř dvě stě padesát návštěvníků. Čekalo je odpoledne plné zábavy, hudby a soutěží.

„Společně jsme pokřtili mládě lamy krotké, které se v zoo narodilo na konci letošního srpna. Lamí kluk dostal jméno Patrick a vybrala mu ho Veronika Musilová z Děčína,“ uvedla tisková mluvčí zoo Alena Houšková. Během odpoledního programu se v zoo představilo několik organizací pracujících se zvířaty.

Prezentovat se přijel děčínský městský útulek, obecně prospěšná společnost Anitera pak ukázala, jak mohou pejsci díky metodám canisterapie pomáhat nám lidem. Přiblížili jsme také práci zvěrolékařů při vyšetřování psů. Jak správně pečovat o domácí mazlíčky a také o tom, jak funguje „psí školka“, pověděla MVDr. Markéta Grešíková.

Den zvířat v Zoo Děčín

Pěknou podívanou přinesly také na ukázky sokolnictví, o které se postarala Střední lesnická škola Šluknov. Tečku za oslavou svátku zvířat udělal pracovní Správy CHKO Labské pískovce Miroslav Rybář, který poutavě vyprávěl o životě bobra evropského u nás na severu Čech. V programu nechybělo vyhodnocení soutěží, malování na obličej v režii Lidové školy umění Děčín či jízda na koni.

Den zvířat  v Zoo Děčín
autor: Zoo Děčín
Spustit audio