Základní informace pro firmy a organizace

1. Právnické a podnikající fyzické osoby mají povinnost platit rozhlasový poplatek ve výši 45 Kč měsíčně za každý rozhlasový přijímač, který vlastní nebo déle než 1 měsíc užívají.
 
2. Za jaká zařízení se platí rozhlasový poplatek zjistítě v sekci Co je rozhlasový přijímač?

3. Poplatníci hradí rozhlasové poplatky čtvrtletně, pololetně nebo ročně, a to trvalým příkazem nebo jednotlivými příkazy z bankovního účtu do 15. dne prvního měsíce zvoleného období.
 
4. Nový poplatník je povinen přihlásit se k placení rozhlasových poplatků do 15 dnů od nabytí přijímače či přijímačů.
 
5. Evidovaný poplatník je povinen oznamovat změny v evidenci (tj. zejména množství držených přijímačů a kontaktní adresy) do 15 dnů od jejich skutečného vzniku přímo Českému rozhlasu.
 
6. Místem pro oznamování změn a přihlašování poplatníků hradících bankovním převodem je přímo Český rozhlas. Požadavky spojené s řešením evidencí rozhlasového poplatníka nelze vyřizovat osobně. Více v sekci kontakt.

7. Při porušení povinností poplatníka, vymezených zákonem č. 348/2005 Sb., o rozhlasových a televizních poplatcích, je provozovatel vysílání oprávněn předepisovat přirážky ve výši 1000 Kč nebo 5000 Kč.
Autor:  Odbor rozhlasových poplatků

Můj účet

Kliknutím vstoupíte do zabezpečené zóny pro registrované uživatele.

Můj účet slouží k nahlížení do historie plateb a přijatých úhrad, online provádění změn a nastavení zasílání informací prostřednictvím e-mailu.

Nemáte ještě účet a chcete mít přehled o svých platbách on-line? Zaregistrujte se:

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas