Přátelé na druhém břehu, aneb co nás učí listopad

6. listopad 2016
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hřbitovy Olomouc

Dnešní Vertikála má podtitulek „Přátelé na druhém břehu, aneb co nás učí listopad“. Pokud čekáte vysloveně dušičkovou nostalgii až smutek, budete překvapeni. Hosté Evy Hůlkové mluví o paradoxech bytí a nebytí s noblesou, nadhledem, smířením, a chybět nebude – věřte nevěřte – i nějaký ten humor a sebeironie. Neboť – jak zpracovat konečnost – na to není univerzální recept a všechny možnosti jsou otevřené.

Jisté je, že typickým rysem současné společnosti je neochota podstoupit katarzi, jak podotýká jeden z hostů, publicista Josef Duben. A psycholog Ivan Douda dodává, že smrt se dnes bojíme i pojmenovat. Bojíme se téměř jakýchkoli emocí. Neloučíme se. Minimalizujeme rituály spojené s odchodem blízkých. Proč je tolik nejasností, rozpaků a tabu kolem vztahu nás živých k těm, kteří nás předšli na druhý břeh? Vertikála nabídne názory celé řady zajímavých osobností a také anketu s vámi, občany.

Jeden z hostů pořadu říká: „Prožívám ve svém věku okamžiky, kdy bilancuji, ale v ostatním čase mám pocit téměř nesmrtelnosti!“

autor: ehů
Spustit audio