Přijďte do pražské Troji. Stihnete ještě chryzantémy!

24. říjen 2012

Na výstavě chryzantém se návštěvníci seznámí s historií jejich pěstování, dozví se o jejich nárocích a o jejich současném použití na zahradě, uvidí ukázky vazeb z chryzantém i z dalších trvalek, které kvetou na podzim, a také sortiment novošlechtění nádobových kompaktních chryzantém.

V Číně a Japonsku se tyto nádherné květiny pěstují již více než tisíc let. Do Evropy se chryzantémy poprvé dostaly v 17. století a postupně se staly jednou z nejoblíbenějších zahradních rostlin kvetoucích na podzim. Po mnoho desetiletí byly spojovány zejména se svátkem „dušiček“, tedy památky zesnulých. Toto spojení již naštěstí postupně mizí a chryzantémy jsou dnes jak oblíbenými trvalkami, tak rostlinami s oblibou používanými k řezu, do květinových aranžmá i jako okrasné nádobové rostliny pro zdobení teras a okenních truhlíků.

Součástí výstavy bude i praktické předvádění aranžmá s použitím chryzantém a dalších rostlin. Z chryzantém a jiného podzimního materiálu pro vás v sobotu 20.10. aranžoval mistr florista ing. Michal Klapka. Vytvořené práce jsou umístěny ve výstavním sálu.

Výstava chryzantém

Výstava Chryzantémy: 12.10. - 28.10.2012, venkovní expozice a výstavní sál, denně 9 - 17 hodin. Výstava ani aranžování nejsou zpoplatněny.

autor: Botanická zahrada hl. m. Prahy
Spustit audio