12. září  2011 v 13:18  rubrika: Ekonomika

Diamanty - nejlepší přátelé žen a investorů!

Prsten s diamantem - Foto:  Comstock Images

Prsten s diamantemFoto:  Comstock Images

Dva milióny a osm set tisíc dolarů - to je částka, za kterou byl ve Spojených státech před nedávnem vydražen žlutý diamant s názvem Golden Eye. Zatím neznámý investor zaplatil za drahokam, který dříve patřil například i boxeru Miku Tysonovi, v přepočtu 49 milionů korun. O nejlepším příteli každé ženy, tedy o diamantech, je další díl magazínu o alternativních investicích Kam s penězi?

Každý nemá 49 miliónů na koupi Zlatého oka, nicméně existují i menší a hlavně levnější diamanty, které se stávají i v České republice stále oblíbenější alternativní investicí. Investice, která potěší každou ženu, je třeba pěkný šperk zdobený drahým kamenem. 

Jak upozorňuje Světlana Pospíšilová ze společnosti Alo Diamonds, od loňského října vzrostly ceny malých diamantů o sto procent. „Mírně zdražují i větší diamanty, například cena tříkarátového kvalitního kamene se za stejnou dobu zvýšila o padesát procent,“ upřesňuje Pospíšilová s tím, že cenový nárůst u kamenů se samozřejmě odráží i na ceně šperků. 

Vyšší cenu za šperky ale není třeba platit, investovat se dá totiž do samotných kamenů. Jejich ceny sice už značně narostly, investice se ale stále vyplatí. Přesvědčen je o tom šéf společnosti Diamonds International Corporation Přemysl Synek: „Diamanty jsou všude na světě chápané jako alternativní investiční nástroj. /…/ Diamanty se hodí zejména na střednědobou až dlouhodobou investici.“ 

Několik tipů a triků pro investory-začátečníky má certifikovaná geoložka (tedy znalkyně drahých kamenů, která se zabývá jejich certifikací) Erika Lori: „Obracejte se na diamantového dealera nebo obchodníka s diamanty, který je registrován na diamantové burze. Právě tam se prodává největší množství diamantů. Nejznámější z nich jsou v Belgii v Antverpách, v Izraeli, ve Spojených státech v New Yorku a nově také v indické Bombaji.“ 

Pro zájemce o stabilní dlouhodobou investici, které analytici přisuzují světlou budoucnost, jsou diamanty ideální.
 

 

S investicemi do diamantů radí Barbora Kreuzerová.

Vložit na svůj web

Pořad: Kam s penězi  |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: už nevysíláme  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas