27. června  2011 v 08:45  rubrika: Nepřehlédněte

Luzl Security končí. Vyzývá ale k následování odkazu boje proti korporacím

Ilustrační foto - Foto: Fotobanka stock.xchng

Ilustrační fotoFoto: Fotobanka stock.xchng

Hackerská skupina Luzl Security oznámila po padesáti dnech svého působení ukončení své činnosti. Přihlásila se mimo jiné k útokům na stránky CIA, amerického Senátu nebo televizní stanice FOX a napadla také americký telekomunikační gigant AT&T Inc. V prohlášení na rozloučenou hackeři uvedli, že motivem bylo opojení ze zábavy a anarchie.

Podle docenta vedoucího Ústavu bezpečnostních technologií a inženýrství Českého vysokého učení technického v Praze Václava Jirovského jsme díky zmíněné skupině svědky nového hackerského trendu. 

„Jde o propojení klasického nabourání se do počítačů se sociálním inženýrstvím. Zmíněné útoky doznaly značné publicity zejména díky působení sociálních sítí, respektive Twitteru. To je nezvyklé, jelikož doposud útoky probíhaly v utajení a rozkrývaly se až zpětně,“ uvedl Jirkovský a dodal: 

„Skupina ve svém prohlášení navíc navazuje na takzvaný cyber punk z 50. let minulého století, který vyzývá ke vzpouře proti velkým korporacím. Ve stejném duchu vyzývá Luzl Security ostatní hackery.“ 

V sociální síti Twitter měla skupina 277.000 příznivců. 

 

Hackerská skupina Luzl Security končí svoji existenci. Téma pro vedoucího Ústavu bezpečnostních technologií a inženýrství ČVÚT v Praze Václava Jirovského

Vložit na svůj web

Autor:  Tomáš Pavlíček  (tpa), Lukáš Vincourek  (lvi)
Pořad: Téma dne  |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: vysíláno do července 2011  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas