20. prosince  2012 v 19:30  rubrika: Také se stalo

Lidé s cukrovkou si o Vánocích mohou dopřát i cukroví nebo vánočku. Nesmí ale zapomínat na selfmonitoring a pohyb

Vánoční cukroví - linecké - Foto: Eva Bucharová

Vánoční cukroví - lineckéFoto: Eva Bucharová

České Vánoce to jsou cukroví, bramborový salát, smažený kapr a spousta dalších kalorických bomb. Konec roku je pak ve znamení chlebíčků, chuťovek a alkoholu. Jak ale mají přežít poslední dny v roce diabetici? Co na to jejich dieta? Nebo si občas mohou, jak se říká, "vyhodit z kopýtka"?

Ano, mohou, ale nic se nesmí přehánět. 

„Vánoce jsou jedny z nejhezčích svátků v roce. Chtěli bychom dopřát všem lidem s diabetem, aby si je prožili v klidu a v pohodě, aby je jejich cukrovka příliš nerušila v příjemném prožívání v rodinném kruhu. Ale aby se to pak nepodepsalo na jejich zdraví, jako při jiných mimořádných situacích, doporučuji častější kontroly glykémií, čili tzv. selfmonitoring. Bylo by dobré, aby si pacient měřil hladiny krevního cukru alespoň ráno, v poledne a večer před jídlem a aby se poradil s lékařem o úpravách svého režimu,“ řekla Rádiu Česko profesorka všeobecného lékařství Alexandra Jirkovská, která pracuje na klinice diabetologie v Centru diabetologie pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). 

Diabetik se nemusí vyhýbat žádným pokrmům, dokonce ani sladkému cukroví, jak dodala nutriční terapeutka Centra diabetologie v IKEMu Vladimíra Havlová: 

Pokud o Vánocích nezapomeneme na to, že bychom se měli projít nebo si zalyžovat, tak určitě nějaký malý kousek vánočního cukroví si dát člověk s cukrovkou může. Ale je důležité si pamatovat, že obsahuje sacharidy. Jedno vánoční cukroví průměrně obsahuje dvě kostky cukru. 

Bramborový salát bez majolky  

Havlová vidí nebezpečí v diacukroví nebo v diavánočkách, které jsou k dostání v obchodech. „Závažné je to, že člověk si řekne: ´To je dia, to mohu,´ a sní toho víc, než by snědl, kdyby to bylo nedia. My se přikláníme ke klasickým výrobkům, které jsou slazené cukrem, s tím, že se jedí obezřetně,“ upozornila odbornice. 

Bramborový salát obsahuje díky majonéze hodně tuků, a to dokonce i majonéza light. Pacienti s cukrovkou, ale i všichni ostatní, mohou majonézu nahradit jogurtem. 

„Dá se udělat výborný bramborový salát úplně bez majolky. Potřebujete brambory, kyselou okurku, nakládanou zeleninu. Vše zakápněte trochou láku z okurek. Salát je vynikající a vůbec tam majolka nemusí,“ doporučila Havlová. 

Kapra nebo řízky smažte raději na pánvích, na kterých se nemusí používat tuk nebo olej, nebo na smažících papírech. Pokud nemáte speciální pánev nebo papír, pak po klasickém smažení položte kapra nebo řízek na ubrousek a nechte od oleje „okapat“. I zde je ale nutná střídmost, jeden kousek určitě k večeři stačí. 

Když alkohol, tak víno  

Diabetici by měli být opatrní při pití alkoholu, zejména na Silvestra. Proč, vysvětluje doktorka Alexandra Jirkovská: 

„Větší příjem alkoholu, který obecně nedoporučujeme, ale pokud k němu už dojde, tak je rizikový zejména z hlediska těžké hypoglykémie u pacientů na intenzivním režimu. Doporučuji nepít nalačno, radši si změřit hladinu cukru v krvi a hlídat příznaky hypoglykémie.“ 

Nízká hladina cukru v krvi má totiž podobné příznaky jako opilost a může pacienta dovést až ke kómatu. Nutriční terapeutka doporučuje z alkoholu vína typu brut, diabetik se musí zcela vyhnout tzv. „tvrdému“ alkoholu nebo pivům pro řidiče a rozhodně by druhy alkoholu neměl míchat. Pokud alkohol pijete dlouhodoběji, například v průběhu večera, prokládejte jej jídlem. Ale to platí i pro zdravé jedince.
 

Autor:  Marián Vojtek  (mvo)
Pořad: Na zdraví!  |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: vysíláno do 28. 2. 2013  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas