Reakce Ing. Cyrila Opatrného na diskusi k dvoudílnému pořadu Tajemství zdraví a naděje: Příběh onkologa Miroslava Pekárka

Dobrý den,

nemám sice tituly za jménem, nicméně se cítím být oprávněn říci k tomuto problému několik slov. Přede dvěma lety mi na nádor tlustého střeva zemřel otec a před půl rokem matka na rakovinu prsu. Otec se léčil klasicky a zemřel po roce a třech měsících na morfinu a zdevastován chemoterapiemi - těmi chemoterapiemi, které někteří zasloužilí lékaři tak prosazují.

Mimochodem - víte kolik stojí taková chemoterapie? A víte, že aplikující lékaři - ač to budou urputně zapírat - na těchto cenách participují? A víte kolik stojí přípravky, které aplikuje MUDr. Pekárek? Není problém to zjistit.

Závěrem bych jen ještě dodal, že má matka, kterou léčil MUDr. Pekárek svými potravinovými doplňky žila přes dva a půl roku, nikdy nepoužila lék proti bolesti a až dva dny před koncem potřebovala pomoc.

Ani nevím proč, ale vybavují se mi v této souvislosti slova jedné silné ženy, která s diagnózou rakoviny lymfatického systému, propuštěna z Thomayerovy nemocnice s nadějí na týdny života, se byla nucena vyléčit sama - a která lékaře nenazve jinak než bílá mafie.

Pan doktor Pekárek možná některé ve jmenovaném pořadu zděsil. Jsem si ale jist, že to nebyly jeho názory, které někoho vylekaly.

Ing. Cyril Opatrný