Vysněná dovolená

Já cestuji ráda. Je fajn, když člověk pozná další kus světa a přitom zbaští, třeba v Prachovských skalách, maminčinu skvělou medovou svačinku.

Nikdy jsem ale nebyla v Egyptě a v New Yorku, ve Vídni a v Berlíně. A víte, co mě mrzí nejvíc? Že jsem nebyla ani u moře. Nikdy. Viděla jsem spoustu obrázků moří a pláží a v televizi dokonce i detektivku, co se odehrávala u moře. Stejně vím, že ho jednou uvidím na vlastní oči. Tím pádem vám klidně můžu říct o své vysněné dovolené.

Budu bydlet v pětihvězdičkovém hotelu na Kanárských ostrovech. Budu spát v hedvábné posteli s televizí skoro až u obličeje. Ta dovolená, to bude určitě dárek k mým osmnáctým narozeninám. Vlasy budu mít dlouhé a rozevláté stejně jako moje přenádherné letní pavučinové šaty.

Koupím si tam citrónovou zmrzlinu a biftek pro mou mourovatou kočičku Topinku. Topinka se bude dekorativně rozvalovat na měkké dečce a vylizovat mlíčko ze zlaté misky, zatímco já budu plavat v moři, hledat mušle, surfovat a zavrtávat prsty do horkého písku a potom budeme obě dvě hledat ozdobné kamínky na památku.

Všude budou svalnatí chlapi ve stylu Bruce Willise a já s nimi budu mile koketovat. Bude svítit slunce a v moři budou vesele dovádět delfíni.... Ne, zacházím až moc do detailů. Možná se to ani nestane. Ale co, není tohle MOJE dovolená?