Severočeské muzeum – dozvíte se víc

aktualizováno 17.01.2013 10:08  
Severočeské muzeum v Liberci - Foto:  Severočeské muzeum Liberec

Severočeské muzeum v LiberciFoto:  Severočeské muzeum Liberec

Krajky jako pavučiny, starodávné šperky, pohádkově malované sklo nebo nejstarší vystavený gobelín. To je jen malá ochutnávka toho, co nabízí k vidění Severočeské muzeum v Liberci. Neváhejte a navštivte jedno z největších muzeí u nás. Zpravodajové mají vstup zcela zdarma!

Muzeum pořádá ročně kolem dvaceti tématických výstav ve třech výstavních sálech a venkovním atriu. Celkový počet uchovávaných sbírkových předmětů přesahuje sedm set tisíc, ale všechny nejsou pořád vystavené. Aktuální rozpis výstav a akcí najdete na webových stránkách Severočeského muzea v Liberci. 

Muzeum bylo založeno už v roce 1873. Díky hojným darům a pravidelným nákupům se sbírkové fondy rozrostly natolik, že byla pro muzeum postavena v roce 1897 až 1898 vlastní budova. V osmdesátých letech dvacátého století prošla generální rekonstrukcí. 

Od té doby jsou expozice rozděleny do tří částí – přírodovědecké, historické a uměleckohistorické. Přírodovědecká expozice chce návštěvníkům ukázat přírodu severních Čech a její historii. V současnosti se přírodovědecká expozice repasuje a bude opět otevřena na jaře 2013. K libereckému kraji také patří textilní a sklářská výroba. Sbírky ukazují rozvoj všech řemesel v historii a postupnou přeměnu regionu v moderní průmyslovou oblast. 

Držitelé identifikační karty dobrovolného dopravního Zpravodaje Zelené vlny mají do severočeského muzea vstup zcela zdarma. Ostatní ceny včetně všech slev najdete na stránkách muzea. Každý den, kromě pondělí, je otevřeno od 9 do 17 hodin a ve středu prodlouženo až do 18 hodin. 

Autor:  Petra Škarková  (peš)
Pořad: Zelená vlna  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle 24 hodin denně | celý den každých 30 minut, ve špičkách každých 15 minut, při mimořádných událostech okamžitě  
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  Od 20.4.2019 01:05 do 06:00; na silnici 20 u obce Chotíkov okres Plzeň-sever; Pozor! 3 nadměrné náklady; počítejte se zdržením; Probíhá přeprava strojního zařízení na třech soupravách. Parametry NN: d ...
  Od 20.4.2019 00:55 do 03:00; na silnici 33355 u obce Kutná Hora; nehoda; střet OA se srnou, bez zranění osob.
  Od 20.4.2019 00:50 do 02:55; na silnici v obci Chržín okres Kladno; nehoda nákladního vozidla; 2 havarovaná vozidla; OA x NA bez zranění.

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas