Březen na silnicích: Sedm a půl tisíce nehod, orkán Erhard a přes tři tisíce volání Zpravodajů Zelené vlny

4. dubna  2019 v 12:00  
Zelená vlna: Dárkový předmět - Foto:  Zelená vlna

Zelená vlna: Dárkový předmětFoto:  Zelená vlna

Třem z nejaktivnějších Zpravodajů ZV posíláme praktické dárky. A děkujeme všem, kteří nám v uplynulém měsíci volali ze silnic a varovali před nehodami, vichřicí poraženými stromy, kolonami a jinými potížemi...

V březnu se na silnicích v Česku stalo 7.477 dopravních nehod, které musela řešit Policie ČR. Zemřelo 33 lidí, dalších 132 lidí utrpělo těžká zranění a 1.486 lidí bylo zraněných lehce. Způsobené škody činí v součtu 436,7 milionu korun. 

Jaké byly příčiny, srovnání s minulostí a souhrny za zvolené časové úseky si můžete prohlédnout v nové webové aplikaci iRozhlasu. Ta nabízí přehledné vizualizace dat o dopravní nehodovosti. 

iRozhlas - Statistiky dopravních nehod - Foto: iROZHLAS .cz

iRozhlas - Statistiky dopravních nehodFoto: iROZHLAS .cz

Motoristy sice přestaly trápit rozmary zimy, ovšem nepříjemností způsobených počasím březnová doprava ušetřena nebyla. Vedle ranních mlh působil problémy i silný vítr. Zejména vichřice v noci z neděle 10. na pondělí 11. března. Jen noční služba Zelené vlny vedle obrovského množství informací z Národního dopravního informačního centra a od Policie ČR přijala i na pět desítek telefonických postřehů od našich Zpravodajů, což v kontextu velmi slabého provozu v pozdních hodinách není málo. 

Ústředna nonstop dispečinku Zelené vlny během třetího letošního měsíce napočítala celkem 3.061 příchozích volání. Děkujeme všem, kdo vytočili naše bezplatné číslo a upozornili na dopravní komplikace. Z registrovaných Zpravodajů Zelené vlny, kteří byli v březnu nejaktivnější, tentokrát odměňujeme tuto trojici: 

Zelená vlna: Dárkové předměty - Foto:  Zelená vlna

Zelená vlna: Dárkové předmětyFoto:  Zelená vlna

Luděk Augustin, Nížkov
Petr Kukučka, Praha 4
Petr Vondrovic, Holýšov 

Posíláme reflexní vesty, clony na boční okénka, sluneční brýle, šroubováčky s výměnnými hroty a další praktické drobnosti. 

Upozornění na potíže na cestách nám samozřejmě může na 800 553 553 zavolat kdokoliv. Registrace do Klubu Zpravodajů Zelené vlny není nezbytná. Ale přináší výhody u našich partnerů (letošní novinka se chystá) a pravidelné odměny těm z nejčastěji volajících. Registrovat se můžete během minuty prostřednictvím stručného registračního formuláře. A pokud už Zpravodajem ZV jste, nezapomeňte nás informovat o případné změně telefonního čísla, protože statistiky vyhodnocujeme právě podle něj – formuláře pro aktualizaci údajů

Autor:   Zelená vlna  (ZV)
Pořad: Zelená vlna  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle 24 hodin denně | celý den každých 30 minut, ve špičkách každých 15 minut, při mimořádných událostech okamžitě  
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  D46, km 19.3, ve směru Vyškov, nehoda, zvěř na vozovce, havarované vozidlo, neprůjezdný pravý jízdní pruh, Od 24.05.2019 21:45 Do 24.05.2019 23:00, nehoda; zvěř na vozovce; havarované vozidlo, neprůjezdný ...
  Od 24.5.2019 22:15 do 25.5.2019 00:20; na silnici třídy I v obci Praha; nehoda; 2 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody; 2 x OA se zraněním. Na místě ZZS a PČR.
  D1, mezi km 194 a 195, ve směru Bohumín – PL, Pozor! Tvoří se kolona vozidel, Od 24.05.2019 22:11 Do 25.05.2019 00:11

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas