Klidnější únor na Zelené vlně: Bezmála tři tisíce volání

4. března  2019 v 12:00  
Zelená vlna: Dárkové předměty - Foto:  Zelená vlna

Zelená vlna: Dárkové předmětyFoto:  Zelená vlna

Kratší měsíc, už odeznívající zima. Přesto několik velmi rušných dnů na silnicích i v našem dispečinku. Dárky posíláme vybraným z nejaktivnějších Zpravodajů Zelené vlny. A za zavolání během února děkujeme všem!

Stejně jako před rokem, také letos měsíc únor přinesl na dálnice a silnice relativní zklidnění. Oproti lednu ubylo nehod, k nimž bylo třeba volat policisty, a to o více než tisíc. Celkem tak „dopraváci“ vyjížděli k 6.878 kolizím. Počet obětí bohužel klesl jen mírně, z lednových 27 na únorových 25. Naopak narostla suma těžce zraněných, z 83 v lednu na 105 v únoru. 

Čtěte také: Alkohol za volantem: Viníka nehody může více než ztráta ŘP a pokuta stát náhrada škody

Jak se situace na komunikacích odrazila na vytížení dispečinku Zelené vlny? I my jsme v únoru zaznamenali nižší počet volání. Jednak vlivem klidnějšího provozu, zčásti samozřejmě také kvůli kratšímu měsíci. Naše ústředna napočítala konkrétně 2.850 volání. 

Rozhodně se ale nedá říct, že by se naši dispečeři nudili. Třeba neděle 3. a pondělí 4. února. Jedny z posledních záchvěvů zimy potrápili motoristy. Sněhová nadílka znamenala zejména v závěru víkendu kalamitní stav na mnoha místech v republice. Od dopoledních hodin až do večera jsme vysílali Zelenou vlnu na Radiožurnálu každých 15 minut, neustále jsme aktualizovali podrobnosti o sjízdnosti, uvízlých vozidlech i nehodách. 

Čtěte také: Ministerstvo dopravy plánuje přísnější bodový systém, hlavně pro řidiče-nováčky

Všem volajícím za informace ze silnici děkujeme. A z těch, kteří během února vytočili bezplatnou linku do dispečinku Zelené vlny 800 553 553 nejvíce krát, tentokrát posíláme poděkování následující trojici. 

Zelená vlna: Dárkové předměty

Zelená vlna: Dárkové předměty

Jan Líbal, Praha 4
Petr Čermák, Řitka
Rudolf Volák, Železný Brod 

S blížícím se jarem a v naději slunečných dnů jsme tentokrát pro pány připravili tematický dárkový balíček: Skládací clonu na boční okénka, slušivé unisex sluneční brýle, praktický obal na doklady, nano podložku na palubní desku, která udrží odložený předmět na místě jako přilepený, a další drobnosti. 

Čtěte také: Kamery poznají telefonujícího řidiče. Budou i v Česku?

Pro registrované Zpravodaje Zelené vlny máme vedle pravidelných odměn i další výhody. Už brzy představíme letošní novinku! Proto, pokud jste se ještě neregistrovali, můžete tak učinit ve stručném registračním formuláři. A jestliže už Zpravodajem ZV jste, nezapomeňte, že statistiky vyhodnocujeme podle telefonního čísla, které uvedete při registraci. Případné změny tedy hlaste prostřednictvím formuláře pro aktualizaci údajů

Autor:   Zelená vlna  (ZV)
Pořad: Zelená vlna  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle 24 hodin denně | celý den každých 30 minut, ve špičkách každých 15 minut, při mimořádných událostech okamžitě  
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  D0, mezi km 15.2 a 15.5, ve směru Ruzyně - D7, zpevněná krajnice (odstavný pruh) uzavřená, práce údržby, Od 24.05.2019 21:00 Do 25.05.2019 08:30, Pozor!, rušení omezení
  Od 25.5.2019 08:00 do 10:00; na silnici 4 u obce Vrančice okres Příbram; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA bez zranění.
  Od 25.5.2019 08:00 do 18:00; na silnici 49 v obci Lípa okres Zlín , délka 1.2km; silnice I/49, Lípa, km 16,950 – 18,060; práce údržby; pomalu jedoucí vozidlo údržby; překážka, která může bránit provozu ...

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas