Parný červenec na silnicích: Tragické nehody, dopravní kolapsy a tisíce volání na Zelenou vlnu

2. srpna  2018 v 11:59  
Zelená vlna: Dárkové předměty - Foto:  Zelená vlna

Zelená vlna: Dárkové předmětyFoto:  Zelená vlna

Pro trojici z nejčastěji volajících během července máme praktické dárky. Za spolupráci děkujeme všem, kteří nám v minulém měsíci pomáhali hledat lepší cestu. Telefonátů jsme přijali přes čtyři tisíce.

Na našich dálnicích a silnicích bohužel nekončí série měsíců s alarmujícími čísly v dopravních statistikách. Ani červenec se nezařadil mezi ty klidnější. Počet nehod řešených Policií ČR zůstal nad hranicí osmi tisíc, konkrétně se jich podle předběžných součtů stalo 8.337. A co hůř, počet těch, kteří přišli o život, se oproti červnu zase zvýšil. Do cíle nikdy nedojede 48 lidí. Dalších 225 se těžce zranilo. 

Čtěte také: Před cestou na dovolenou si zkontrolujte platnost pojištění

V červenci jsme tedy měli napilno. Nebývale často jsme vstupovali do vysílání Radiožurnálu mimořádně. Například v pondělí 9. července, kdy kvůli novým dopravním omezením zkolaboval provoz v Praze. Dále také v pondělí 16. července, kdy se stalo několik těžkých nehod, včetně té nejtragičtější na silnici I/46 Olomouc–Šternberk u Bohuňovic, kde zemřeli 4 lidé při střetu osobního auta s kamionem. 

O těchto a dalších komplikacích jste nás čile informovali. Volali jste ze svých cest celkem 4.088 krát. Pomáhali jste nám varovat ostatní řidiče včas a co možná nejpřesněji. Za to patří všem volajícím velké poděkování. 

Z nejaktivnějších registrovaných Zpravodajů Zelené vlny posíláme poděkování i v podobě praktických dárků této trojici: 

Luděk Augustin, Nížkov
Zdenko Vanát, Obříství
Ladislav Beran, Volary 

Připravili jsme pro ně letní sadu Zelené vlny: Šikovné clony na boční okénka zajistí v autě trochu v posledních dnech ceněného stínu. Padnoucí kšiltovka může ochránit před úžehem. Triček na převlečení v současných parnech není nikdy dost. Hrníček připomene nutnost dodržovat pitný režim. A pár dalších drobností jistě také najde uplatnění. 

Čtěte také: Pití a jídlo za volantem: Raději nesycené nápoje, méně kávy. Vyhněte se fast foodu!

Příště to můžete být třeba vy, koho oceníme. Pokud ještě nejste našimi Zpravodaji, můžete se snadno zaregistrovat pomocí formuláře pro nové Zpravodaje. Jestli jste se už registrovali, nezapomeňte, že statistiky počítáme z registrovaného čísla, takže pokud máte číslo nové, můžete aktualizovat svoje údaje

Jezděte opatrně! A pokud potkáte na silnicích jakékoliv problémy, zavolejte nám na bezplatné číslo 800 553 553. Naši operátoři jsou k dispozici 24 hodin denně, 365 dní v roce. Na slyšenou na Radiožurnálu a šťastnou cestu! 

Pořad: Zelená vlna  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle 24 hodin denně | celý den každých 30 minut, ve špičkách každých 15 minut, při mimořádných událostech okamžitě  
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  D1, km 191.7, ve směru Praha, nehoda v úseku práce na silnici, Od 25.05.2019 10:17 Do 25.05.2019 11:17
  D1, mezi km 193.7 a 191.7, ve směru Praha, Pozor! Tvoří se kolona vozidel, zdržení, Od 25.05.2019 09:37 Do 25.05.2019 13:37
  Od 25.5.2019 10:15 do 12:20; na silnici 43 v obci Sebranice okres Blansko; dopravu řídí policie

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas