Velká cena Zelené vlny: Svezte se v závodním voze!

4. října  2017 v 12:00  
Velká cena Zelené vlny 2016 na Masarykově okruhu v Brně - Foto: Petra Škarková

Velká cena Zelené vlny 2016 na Masarykově okruhu v BrněFoto: Petra Škarková

Neděle 15. října 2017 od 09:00 do 15:00 – Masarykův okruh v Brně – Den otevřené dráhy a v jeho rámci Velká cena Zelené vlny. Bohatý program nejen pro motoristy, řada atrakcí a soutěž o jízdu s profesionálem v závodním voze. Vstup pro všechny volný.

Den otevřené dráhy, tradiční tečka za sezónou na brněnském Masarykově okruhu, se těší již řadu let nemalému zájmu. Baví se vždy jak fanoušci motorismu, tak i jejich blízcí. Organizátoři pamatují na všechny včetně dětí. Také letos zveme na automotodrom registrované Zpravodaje Zelené vlny i širokovou veřejnost. Důvodů, proč vážit cestu, je celá řada. 

Radiožurnál vysílá z okruhu 

Mezi mnoha zajímavými vozidly na okruhu určitě nepřehlédnete náš nablýskaný R-stream, mobilní studio. Z něj budeme v neděli 15. 10. od 10:00 do 14:00 vysílat živě dopoledně-odpolední Radiožurnál

Soutěž o jízdy se závodním pilotem 

Velká cena Zelené vlny - Foto: Filip Jandourek

Velká cena Zelené vlnyFoto: Filip Jandourek

Pro Zpravodaje Zelené vlny – pro ty ostřílené i pro ty na místě čerstvě registrované – chystáme soutěž. Řidičské dovednosti na simulátoru F1, znalostní kvíz a poslechový test rozhodnou o třech výhercích (dle počtu získaných bodů, v případě shodných výsledků dle losování). Vítěze odměníme dárkovými balíčky užitečných potřeb nejen pro motoristy a hlavně jim zprostředkujeme jedinečný zážitek. Posadíme je na místa spolujezdců do reálných závodních strojů. Svou odvahu pak vyzkoušejí během jízdy po okruhu s piloty týmů Motorsport! Pomalu se rozhodně nepojede... 

Do soutěže je potřeba se nejprve zapsat, a to mezi 9. a 13. hodinou ve stanu Radiožurnálu. Získáte zde soutěžní kartu. Pokud ještě Zpravodajem nejste, bude přímo na místě možná blesková registrace do Klubu Zpravodajů ZV. Stávající Zpravodajové budou moci aktualizovat své kontaktní údaje. 

Čtěte také: Nový partner Zelené vlny: Výhody pro Zpravodaje u čerpacích stanic MOL

Seznamte se s redakcí Zelené vlny 

Potkat se můžete s redaktory dopravního zpravodajství. Ukážeme vám i stroj naší motohlídky. Přiblížíme, jak funguje call centrum Zelené vlny. To mimochodem už brzy oslaví rok od svého spuštění a chystá se na přijetí hovoru s pořadovým číslem 50 tisíc. 

Dálniční policie, simulátor nehody i hadraplány... 

Připravili jsme pro vás i další program. Jihomoravští policisté předvedou svou techniku včetně rychlého dálničního vozidla. Tým Besipu přiveze simulátor nárazu a převrácení auta i trenažér jízdy v autě a na motocyklu. Seznámit se můžete s projektem a aplikací Výmoly.cz. Pozvání přijali jezdci Rallye Dakar Tomáš Ouředníček a Ivo Kaštan, kteří představí závodní a doprovodnou techniku pro nejtěžší rallye na světě. 

R-stream Radiožurnálu na Masarykově okruhu

R-stream Radiožurnálu na Masarykově okruhu

Den otevřené dráhy 

Další program skýtá přímo Den otevřené dráhy. V jeho rámici budou silničáři z celé republiky se svou technikou soutěžit v Cestářském rodeu. Uvidíte vojenskou techniku – ambulanci, Iveco a Tatru 810. Prezentovat se bude Univerzita obrany. Zapojit se můžete do projektu nadace ČEZ Pomáhej pohybem. Prohlédnete si RC modely. Pro nejmenší bude k dispozici skákací hrad. To vše zcela zdarma. 

Vášnivým motoristům pak automotodrom nabídne i několik zpoplatněných atrakcí: jízdu po dráze ve vlastním autě, spolujízdu v závodním voze (např. Porsche 911), motokáry, pitbiky. Podrobnosti na stránkách Masarykova okruhu

Jak se dostat na Masarykův okruh?

Příjezd z D1: Exit 182 Kývalka, dále podle dopravního značení Grand Prix/Paddock (ve směru z Prahy nesjíždějte exitem 178 Ostrovačice, průjezd přes městys je uzavřen)

Příjezd z Brna mimo dálnici: Po silnici III/3842 přes Žebětín

Hromadná doprava: Na automotodrom jezdí stálá autobusová linka 402 ze Starého Lískovce (z Hlavního nádraží použijte tramvajovou linku 8 směr Starý Lískovec).

Podrobněji na webu Masarykova okruhu 

Jak se dostat na Masarykův okruh?

Příjezd z D1: Exit 182 Kývalka, dále podle dopravního značení Grand Prix/Paddock (ve směru z Prahy nesjíždějte exitem 178 Ostrovačice, průjezd přes městys je uzavřen)

Příjezd z Brna mimo dálnici: Po silnici III/3842 přes Žebětín

Hromadná doprava: Na automotodrom jezdí stálá autobusová linka 402 ze Starého Lískovce (z Hlavního nádraží použijte tramvajovou linku 8 směr Starý Lískovec).

Podrobněji na webu Masarykova okruhu 

Pořad: Zelená vlna  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle 24 hodin denně | celý den každých 30 minut, ve špičkách každých 15 minut, při mimořádných událostech okamžitě  
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  Srážky: přeháňky, Hrdlořezy
  Srážky: přeháňky, Zábřeh
  D5, mezi km 91.4 a 92, ve směru Rozvadov, Pozor! Tvoří se kolona vozidel, dopravní zácpa, Od 21.05.2019 19:30 Do 21.05.2019 23:59

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas