Zpravodajové Zelené vlny v prosinci: Přes tisíc volání z kolabující D1. Děkujeme!

7. ledna  2019 v 12:00  
Kolaps na dálnici D1, snímek od Zpravodaje ZV - Foto: Oldřich Sládek

Kolaps na dálnici D1, snímek od Zpravodaje ZVFoto: Oldřich Sládek

Prosinec 2018 se do dopravní historie zapsal nebývalým kolapsem na dálnici D1. Spousta sněhu, náledí, omezení u Humpolce, uvízlé kamiony, uvízlé sypače... Děkujeme všem volajícím Zpravodajům, těm z nejaktivnějších posíláme dárky.

Prosinec v průměru nepatřil mezi nejrušnější měsíce roku 2018 na českých, moravských a slezských silnicích. Počet nehod řešených policisty klesl pod osm tisíc. Konkrétně se jich stalo 7.911 (o život při nich přišlo 45 lidí a dalších 135 lidí utrpělo těžká zranění). 

Zásadní výjimku ovšem znamenal druhý prosincový týden. V pondělí se začaly na Česko snášet nejprve smíšené srážky, později sníh. Ten od úterý 11. do čtvrtku 13. prosince potrápil řidiče skutečně výrazně. Hlavně (ale nejen) na Vysočině. Tam se stal jednou z příčin absolutního kolapsu na dálnici D1. Provoz stál dlouhé hodiny v obou směrech. Kolony dosahovaly délky až 40 kilometrů. Ucpané a zablokované uvízlými vozidly byly brzy i veškeré alternativní trasy široko, daleko. 

Kolaps na dálnici D1, snímek od Zpravodaje ZV - Foto: Oldřich Sládek

Kolaps na dálnici D1, snímek od Zpravodaje ZVFoto: Oldřich Sládek

Celý den, celou noc i celý další den jsme vysílali Zelenou vlnu po většinu času každých 15 minut – na Radiožurnálu, na jediném rádiu v Česku, které nabízí dopravní zpravodajství non-stop 24 hodin denně. Přinášeli jsme aktuální informace ze všech zdrojů, včetně toho klíčového – od Zpravodajů Zelené vlny. Ti jen za zmíněné tři dny vytočili bezplatné číslo našeho dispečinku 800 553 553 celkem 1.554krát. A vedle telefonických hovorů jsme dostávali i fotografie ze zablokované dé jedničky. 

Za všechna volání registrovaným Zpravodajům i příležitostným volajícím posluchačům, ať už během popsané kalamity nebo po zbytek měsíce, velice děkujeme

Z nejčastěji volajících tentokrát vybíráme následující trojici. Všem posíláme několik praktických pozorností: slušivou zimní čepici, škrabku na led, výkonnou mini svítilnu, a to vše ve sportovním batůžku (gymsacku) Zelené vlny. 

Zelená vlna: Dárkové předměty - Foto:  Zelená vlna

Zelená vlna: Dárkové předmětyFoto:  Zelená vlna

Stanislav Houška, Jílové u Prahy
Roman Veverka, Benešov
Petr Zákostelský, Olomouc 

Vedle pravidelných odměn pro ty nejaktivnější máme pro Zpravodaje Zelené vlny i další výhody. Pokud ještě nejste registrovaní, stačí vyplnit stručný registrační formulář. Jestliže už Zpravodajem ZV jste, pamatujte, že statistiky se počítají z telefonního čísla, které uvedete při registraci. Případné změny proto hlaste prostřednictvím formuláře pro aktualizaci údajů

V roce 2019 přejeme všem jen samé šťastně najeté kilometry! A nezapomeňte volat na bezplatnou linku 800 553 553 vždy, když na cestách potkáte nějaké dopravní komplikace. 

Autor:   Zelená vlna  (ZV)
Pořad: Zelená vlna  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle 24 hodin denně | celý den každých 30 minut, ve špičkách každých 15 minut, při mimořádných událostech okamžitě  
 

Nové články v rubrice

Kde a kdy vysíláme Zelenou vlnu?

Radiožurnál
Plus
Regina DAB Praha
Region

Právě se děje na silnicích

  Srážky: přeháňky, D48-64,8 km
  Srážky: přeháňky, D48-64,9 km
  Od 25.5.2019 20:00 do 22:05; D11 - 49km na trase Praha - Hradec Králové; nehoda; probíhá vyšetřování nehody; jízdní pruh uzavřen; NA x OA se zraněním.

Speciály

Časté dotazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas