Pavelec vychytal v NHL Calgary, Frolík a Hertl si připsali asistenci

Český reprezentační brankář Ondřej Pavelec vychytal v nočním zápase NHL vítězství 3:1 proti hráčům Calgary Flames. Na jediný gól hostů přihrával Michael Frolík, který se tak dokázal bodově prosadit proti svým bývalým kolegům. Brankovou asistenci si připsal i Tomáš Hertl. Jeho San Jose uspělo na nájezdy na ledě New Jersey.

Brankář Ondřej Pavelec přijímá gratulace po dalším vynikajícím výkonu proti Montrealu | Zdroj: Reuters

Michael Frolík, který v létě jako volný hráč podepsal pětiletý kontrakt v Calgary, se v noci na sobotu poprvé postavil svým bývalým spoluhráčům z Winnipegu. Bohužel pro něj to nebyla premiéra úplně podařená. Ačkoli Frolík již ve čtvrté minutě asistoval u branky Backlunda, Ondřej Pavelec v brance domácích víc nedovolil a Winnipeg zvítězil 3:1.

00:00 / 00:00

Tomáš Hertl se na začátku sezony těší důveře trenéra San Jose

Fotbalovým výsledkem 1:2 skončil zápas, ve kterém New Jersey přivítalo San Jose. Utkání chudé na góly otevřel ve třetí minutě Patrick Marleau po přihrávce Tomáše Hertla. To bylo ale na dlouhou dobu vše. Až na konci třetí třetiny se prosadili i domácí a zápas dospěl do prodloužení. V něm gól nepadl a zápas musely rozhodnout samostatné nájezdy. Za domácí opět nenastoupil Patrik Eliáš doléčující zraněné koleno.

V dalších zápasech se nikdo z českých hráčů neprosadil. Před brankářem Petrem Mrázkem dostal tentokrát v sestavě Detroitu přednost americký reprezentační gólman Jimmy Howard.

Výsledky NHL:

New Jersey - San Jose 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 57. Henrique - 3. Marleau (Hertl), rozhodující sam. nájezd Burns. Střely na branku: 32:34. Diváci: 12.464. Hvězdy zápasu: 1. Burns (San Jose), 2. Henrique (New Jersey), 3. Jones (San Jose).

Columbus - Toronto 3:6 (1:0, 1:3, 1:3)
Branky: 4. Jenner, 39. Foligno, 41. Hartnell - 56. a 60. Komarov, 21. Gardiner, 28. Van Riemsdyk, 29. Kadri, 44. Lupul. Střely na branku: 27:34. Diváci: 13.885. Hvězdy zápasu: 1. Lupul, 2. Winnik (oba Toronto), 3. Hartnell (Columbus).

Detroit - Carolina 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)
Branky: 35. Nyquist, 36. Sheahan, 54. Pulkkinen - 1. McGinn, 24. Faulk, 27. E. Staal, 47. Versteeg, 54. Terry. Střely na branku: 20:36. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. E. Staal, 2. McGinn, 3. Versteeg (všichni Carolina).

Winnipeg - Calgary 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 29. Little, 59. Byfuglien, 60. Wheeler - 4. Backlund (Frolík). Střely na branku: 30:20. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval jeden gól z 20 střel a úspěšnost zásahů měl 95 procent. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Byfuglien (Winnipeg), 2. Rämö (Calgary), 3. Burmistrov (Winnipeg).

Vancouver - St. Louis 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
Branky: 33. Sutter, 57. McCann, 60. D. Sedin - 8. Lehterä, 25. Steen, 31. Bortuzzo, 57. Brodziak. Střely na branku: 34:32. Diváci: 18.362. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Sutter, 3. Steen (všichni St. Louis).

Anaheim - Colorado 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 1. MacKinnon, 28. Skille, 60. Mitchell. Střely na branku: 35:25. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Berra, 2. MacKinnon, 3. Beauchemin (všichni Colorado).

Los Angeles - Minnesota 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 22. Toffoli, 63. Kopitar - 46. Koivu. Střely na branku: 37:26. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar (Los Angeles), 2. Kuemper (Minnesota), 3. Quick (Los Angeles).

Stanislav Zbyněk, František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít