Plekanec a Židlický asistovali v NHL u vítězných branek

Čeští hokejisté Tomáš Plekanec a Marek Židlický asistovali v úterním programu NHL u vítězných branek. Gólová akce Plekance nasměrovala Montreal k výhře 3:0 nad St. Louis. New York Islanders uspěli v Columbusu 4:0, když po nezištné přihrávce Židlického otevřel skóre Nikolaj Kuljomin. Jaromír Jágr prohrál s Floridou 2:3 v prodloužení v Pittsburghu, kde strávil nejlepší hokejové roky v NHL.

Tomáš Plekanec asistoval u gólu v úterním zápase proti St. Luis. I díky němu Montreal vyhrál 3:0 | Zdroj: Reuters

Plekanec v nové sezoně sbíral doposud body jen za góly, kterých dal pět, a i první asistence vzešla z jeho střelecké aktivity. Kladenský rodák vypálil zpoza pravého kruhu a letící puk čepelí tečoval Max Pacioretty.

Další zásahy přidali Alexandr Sjomin s Torrey Mitchellem, hlavním strůjcem úspěchu byl ale brankář Carey Price, který pochytal všech 38 střel. Montreal pokračuje v nejlepším startu do sezony ve více než stoleté historii klubu a se sedmi výhrami si jako jediný tým udržuje v novém ročníku neporazitelnost.

Columbus je na opačném pólu tabulky, když i po sedmém utkání zůstal bez bodu. Stejně špatně odstartovalo sezonu naposledy Chicago před osmnácti lety. Blue Jackets soupeře přestříleli 37:25, ale nepřekonatelnou překážkou se jim stal brankář Jaroslav Halák.

Islanders definitivně zlomili odpor soupeře až v posledních osmi minutách zápasu, kdy třemi góly navázali na hezkou kombinaci Židlického s Kuljominem z první třetiny.

Zatímco Jágr, nejproduktivnější hráč Floridy, nebodoval, tak Pittsburghu se konečně probrala největší hvězda. Sidney Crosby bodoval poprvé v sezoně, když figuroval u všech tří branek. Kanadský útočník nejdříve otevřel skóre a poté asistoval u branek Phila Kessela a Jevgenije Malkina, který rozhodl prodloužení v čase 61:21.

Hostující tým může alespoň těšit, že v rozmezí 52. až 54. minuty smazali dvoubrankovou ztrátu a získali bod.

Výsledky NHL

New Jersey - Arizona 3:2 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 40. Zajac, 48. Cammalleri, 61. Larsson - 41. Duclair (Hanzal), 60. Boedker. Střely na branku: 25:20. Diváci: 12 171. Hvězdy zápasu: 1. Larsson, 2. Zajac, 3. Schneider (všichni New Jersey).

Pittsburgh - Florida 3:2 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 11. Crosby, 44. Kessel, 62. Malkin - 52. Howden, 54. MacKenzie. Střely na branku: 35:33. Diváci: 18 471. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. Howden (Florida).

Columbus - NY Islanders 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
Branky: 19. Kuljomin (Židlický), 52. Hickey, 54. Clutterbuck, 57. Tavares. Střely na branku: 37:25. Diváci: 14 295. Hvězdy zápasu: 1. Halák, 2. Hickey, 3. Kuljomin (všichni NY Islanders).

Philadelphia - Dallas 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 49. Couturier - 20. Seguin, 21. Jamie Benn. Střely na branku: 35:32. Diváci: 19 077. Hvězdy zápasu: 1. Niemi, 2. Jordie Benn (oba Dallas), 3. Couturier (Philadelphia).

Montreal - St. Louis 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 19. Pacioretty (Plekanec), 25. Sjomin, 52. Mitchell. Střely na branku: 36:38. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Pacioretty, 3. Mitchell (všichni Montreal).

Nashville - Tampa Bay 5:4 po sam. nájezdech (1:0, 2:3, 1:1 - 0:0)
Branky: 39. a 55. J. Neal, 20. Fisher, 31. Weber, rozhodující sam. nájezd Forsberg - 24. Stamkos, 29. Kučerov (Palát), 38. Callahan, 46. Condra. Střely na branku: 33:29. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. J. Neal, 2. Forsberg (oba Nashville), 3. Stamkos (Tampa Bay).

Calgary - Washington 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)
Branky: 9. Monahan, 44. Giordano (Frolík) - 31. a 57. Bäckström, 17. Burakovsky, 21. Ovečkin, 32. Oshie, 47. Chimera. Střely na branku: 19:30. Diváci: 18 303. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Ovečkin, 3. Bäckström (všichni Washington).