Voráček a Neuvirth přispěli k výhře Philadelphie, Gudas po faulu nedohrál

Devátý gól v sezoně vstřelil v úterním utkání NHL český útočník Jakub Voráček a přispěl jím k výhře Philadelphie 6:3 na ledě New Jersey. Jednadvaceti zákroky se na vítězství Letců podílel i brankář Michal Neuvirth, naopak obránce Radko Gudas byl hned v 9. minutě vyloučen do konce utkání za faul na útočníka soupeře Bobbyho Farnhama.

Za faul na Bobbyho Farnhama z New Jersey byl obránce Philadelphie Radko Gudas vyloučen do konce zápasu | Zdroj: ČTK

Philadelphia rozhodla o svém triumfu čtyřmi góly ve třetí třetině.

V 53. minutě poslal hosty do vedení 3:2 trefou v přesilové hře Wayne Simmonds, za dalších 50 sekund zvýšil na rozdíl dvou gólů Nick Cousins a v 58. minutě přidal pátý gól Voráček, který sám zakončil únik dva na jednoho.

Domácí sice ještě v téže minutě snížili, vítězství hostů ale pečetil trefou do prázdné branky při power play Ryan White.

Gudas putoval předčasně pod sprchy poté, co v obranném pásmu zcela mimo hru trefil Farnhama ramenem do hlavy. Na rozdíl od minulého týdne, kdy tvrdým zákrokem sestřelil mladíka Daniela Catenacciho v dresu Buffala, ho tak tentokrát nejspíš čeká disciplinární řízení a dodatečný trest od NHL.

Boston vyhrál v Columbusu 2:1 v prodloužení a u rozhodující branky asistoval David Krejčí. Přihrávkou na gól přispěl k vítězství svého týmu i Tomáš Hertl – San Jose vyhrálo v Tampě 4:2. Andrej Šustr asistoval u první branky Tampy, ta ale nestačila na San José 2:4. Brankář Ondřej Pavelec nastoupil za Winnipeg, který však prohrál v Carolině 1:2.

Výsledky NHL:

New Jersey - Philadelphia 3:6 (1:1, 0:1, 2:4)
Branky: 13. Kennedy, 50. Tootoo, 58. Palmieri - 18. Gostisbehere, 28. Schenn, 53. Simmonds, 54. Cousins, 58. Voráček, 59. White. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 24 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Střely na branku: 24:26. Diváci: 15.482. Hvězdy zápasu: 1. Schenn, 2. Giroux, 3. Simmonds (všichni Philadelphia).

Washington - Los Angeles 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 40. Burakovsky, 58. Kuzněcov, 60. Chimera - 17. Kopitar. Střely na branku: 32:40. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer (Washington), 2. Quick (Los Angeles), 3. Kuzněcov (Washington).

Carolina - Winnipeg 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 11. J. Staal, 31. Nash - 47. Wheeler. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 58 minut, z 29 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,1 procenta. Střely na branku: 29:21. Diváci: 10.489. Hvězdy zápasu: 1. J. Staal, 2. Nash, 3. E. Lindholm (všichni Carolina).

Edmonton - Anaheim 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
Branky: 23. Draisaitl, 37. Hall, 59. Pouliot - 20. Perron, 35. Silfverberg, 46. H. Lindholm, 59. Cogliano, 60. Perry. Střely na branku: 27:31. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. H. Lindholm (Anaheim), 2. Hall, 3. Draisaitl (oba Edmonton).

Ottawa - Buffalo 2:1 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 8. Dzingel, rozh. nájezd Ryan - 7. Moulson. Střely na branku: 26:39. Diváci: 15.893. Hvězdy zápasu: 1. Ryan, 2. Anderson, 3. Dzingel (všichni Ottawa).

Tampa Bay - San Jose 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Branky: 18. Callahan (Šustr), 29. Paquette - 22. Ward, 27. Pavelski (Hertl), 42. Nieto, 59. Karlsson. Střely na branku: 30:31. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Burns, 2. J. Thornton (oba San Jose), 3. Callahan (Tampa).

St. Louis - Dallas 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 21. Schwartz, 62. Shattenkirk - 54. Janmark. Střely na branku: 22:18. Diváci: 18.156. Hvězdy zápasu: 1. Shattenkirk, 2. Elliott (oba St. Louis), 3. Lehtonen (Dallas).

Columbus - Boston 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 10. Wennberg z trestného střílení - 15. Bergeron, 61. Eriksson (Krejčí). Střely na branku: 29:30. Diváci: 13.140. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. Eriksson (oba Boston), 3. Korpisalo (Columbus).