Basketbalistky USK Praha zdramatizovaly finálovou sérii

Basketbalistky USK vyhrály ve třetím finále na palubovce Frisca Brno 78:74 a snížily stav série hrané na tři vítězná utkání na 1:2. Hostující obhájkyně titulu tak stejně jako před rokem odmítly na hřišti soupeře ukončení série.

Finále play off basketbalové ligy žen,De Wanna Bonnerová z Brna v akci

Finále play off basketbalové ligy žen,De Wanna Bonnerová z Brna v akci | Zdroj: ČTK

Frisco Sika Brno - ZVVZ USK Praha 74:78 (14:25, 33:49, 50:68)

Do utkání vstoupily lépe Pražanky, které byly důraznější v obraně, dařilo se jim na doskoku pod oběma koši a domácí hráčky dokázaly i často blokovat. Brněnská obrana nebyla vůbec jistá a v útoku pak Moravanky často ztrácely míče.

V podobném duchu se odehrály tři čtvrtiny finálového duely, před závěrečnou částí vedly hostující basketbalistky dokonce až o osmnáct bodů 68:50.

00:00 / 00:00

Basket-3.F-BRN-USK-verze.mp3

Až poté se Brňanky zvedly a šest minut před koncem snížily na rozdíl sedmi bodů, když využily hlavně špatné střelby soupeřek. Závěr byl hodně hektický, Pražanky si však už vítězství vzít nenechaly. Další zápas se hraje v sobotu.

Nejvíce bodů: McWilliamsová 28, H. Horáková 13, Hanušová 11, Škerovičová 10 - Houstonová 20, Maltsiová 15, Elhotová 14, Kiretaová 10. Rozhodčí: Dolinek, Vyklický, Nejezchleb. Trestné hody: 26/18 - 10/8. Fauly: 11:18. Trojky: 4:6. Diváci: 2000 (vyprodáno). Stav série: 2:1.

Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít