Aid Kid

Aid Kid - Foto: Radek Brousil

Aid KidFoto: Radek Brousil

Tohoto umělce a jeho skladbu Broken Arp nominoval do Czechingu 2015 porotce Jirka Špičák. Aid Kid se stal vítězem hlasování posluchačů Czechingu 2015!

Za pseudonymem Aid Kid stojí jedenadvacetiletý muzikant, producent a multimediální umělec Ondra Mikula. Po vydání prvních dvou singlů (Sleep Start a Broken Arp) a předskakování zavedeným zahraničním jménům (SOHN, SOPHIE, Groundislava, Wax Tailor, Arms and Sleepers atd.) se stal vycházející hvězdou pražské elektronické hudební scény. Živé sety staví na improvizaci vlastních tracků, ve kterých kombinuje emotivní beaty a gradující struktury. V dubnu 2015 vydal Aid Kid ve vlastní režii eponymní debutové album, které vzbudilo pozitivní kritický ohlas. V současné době studuje umění a design se zaměřením na interaktivní instalace, multichannel sound art a videomapping.  

 

Jirka Špičák o Aid Kidovi

Vložit na svůj web

Coby člen audiovizuální formace Black Division pracoval na řadě videomappingových projektů, které byly k vidění např. na Staroměstském náměstí nebo na Expo 2015 v Miláně. Jako skladatel, zvukový technik a scénograf spolupracuje s divadelními společnostmi a v současnosti se podílí na vzniku alternativního muzikálu/moderní opery Klytaimnéstra

 

Aid Kid a tři otázky

Vložit na svůj web

Poslechněte si velký rozhovor s Aid Kidem o samotě na pódiu a antických stupnicích! 

Aid Kid and his song Broken Arp were nominated for Czeching 2015 by jury member, Jirka Špičák. 

Ondra Mikula, known under the moniker Aid Kid, is a 21-year-old musician, producer and multimedia artist. After releasing two singles (Sleep Start and Broken Arp) and supporting several international names (SOHN, SOPHIE, Groundislava, Wax Tailor, Arms and Sleepers, etc.) he quickly established himself as one of the most promising electronic music producers in Prague. In his live sets, consisting of improvised versions of his productions, he combines emotive beats with gradating structures. His eponymous debut LP was self-released in April 2015 and received positive media feedback. He studies arts and design focusing on interactive installations, multichannel sound art and projection mapping.  

 

Aid Kid: Broken Arp

Vložit na svůj web

As a part of the audiovisual group Black Division, he worked on many projection mappings at sites like the Prague’s Old Town Square and Expo 2015 in Milano. As a composer, sound engineer and stage designer he collaborates with theatre ensembles, currently scoring alternative musical/contemporary opera Clytemnestra. Aid Kid’s eponymous debut album was self-released in April 2015. 

Nové články v rubrice

 • 24. srpna  2017 v 07:30     Video  rubrika: Kapely

  LAZER VIKING

  Kytarista, zpěvák, skladatel a solitér Jakub Kaifosz je tak trochu jiný rock’n’rollový velikán. Hudebník známý ze skupiny Wild Tides odhaluje své ještě provokativnější alter ego Lazer Viking.

   
 • 24. srpna  2017 v 07:30     Video  rubrika: Kapely

  WLW8

  Jádro seskupení WLW8, které produkuje především taneční elektronickou hudbu, tvoří dva zkušení čeští producenti. Na svých fotkách a ve videoklipech rádi skrývají svou identitu. I přesto si je našli už i zahraniční ...

   
 • 24. srpna  2017 v 07:30     Video  rubrika: Kapely

  ZAGAMI JERICHO

  Z ničeho nic objevila se minulý rok na české hudební scéně talentovaná producentka a zpěvačka, která si říká Zagami Jericho. Její producentské i vokální schopnosti i cit pro hit okamžitě zaujaly mnoho posluchačů i hudebních...

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas