Svět vědy s nadhledem. Takové budou nové velké zVědavosti

Velké zVědavosti. Čeká vás hodina vědy s nadhledem - Foto:  @luis_molinero,  Freepik

Velké zVědavosti. Čeká vás hodina vědy s nadhledemFoto:  @luis_molinero, Freepik

Od pondělí 2. října 2017 vám nově svět vědy zábavnější formou přiblíží hodinové zVědavosti. Poslouchejte od pondělí do čtvrtka vždy mezi 13. a 14. hodinou.

Každý den doplní moderátorské dvojice pozvaný host z okruhu známých popularizátorů vědy a techniky, ale taky pedagogové nebo mladí techničtí talenti. „Ke spolupráci jsme oslovili i známé osobnosti z kulturního světa, které mají k vědě vztah,“ slibuje vedoucí programu Dvojky Kateřina Dvořáková. 

„Denně budou do vysílání vstupovat redaktoři živě z různých míst republiky, kde se něco z oblasti vědy děje.“ Vědu vám tak představí z pohledu historie, českých patentů a vynálezů nebo očima mladých vědců. Nebudou chybět ani novinky nebo pozvánky, kam za vědou vyrazit o víkendu. 

 

Premiéra nové podoby zVědavostí. O spánku a biorytmech. Host: fyzioložka a biochemička Helena Illnerová. Moderuje Markéta Mayerová a Václav Žmolík.

Vložit na svůj web

Podle vzoru BBC 

„Při natáčení pilotu jsme prožili sami velké zVědavosti. Naši reportéři museli z místa přiblížit prostředí. Zkoušíme i docela nové věci, chceme navodit neformální atmosféru ve studiu, což posluchači jistě ocení,“ říká David Šťáhlavský. 

Ten bude pořad moderovat ve dvojici s Ivou Bendovou. Druhou moderátorskou dvojicí bude Markéta Mayerová s Václavem Žmolíkem. Tvůrci pořadu se částečně inspirovali u BBC, ale i u jedné slovanské rozhlasové stanice. Podívejte se na video z prvního dílu. 

Autor:  Jakub Hritz
Pořad: Odpoledne s Dvojkou  |  Stanice: ČRo Dvojka
Čas vysílání: pondělí-čtvrtek 13:04  |  Délka pořadu: 180 minut  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Příběhy posluchačů

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas