Zprávy9. června  2017 v 10:30  

Hroší samice Hula a Mona získají nápadníka. Dnes jim ho přiveze ZOO Dvůr Králové

Hroší samice Hula a Mona získají nápadníka - Foto: Simona Jiřičková

Hroší samice Hula a Mona získají nápadníkaFoto: Simona Jiřičková

Ke dvěma dvorským hrošicím Hule a Moně přibude v pátek 10. června nový samec. Dvorská zoo, do které se hroši vrátili minulý rok po 14 letech, tak plánuje do budoucna obnovit chov těchto nejtěžších afrických sudokopytníků.

Téměř dvouletý samec jménem Karl Wilhelm dorazí do Dvora Králové z německé zoo Karlsruhe. „Přivézt bychom ho měli v pátek ve večerních hodinách. Poté samce přesuneme do výběhu k hrošicím, a pokud vše dobře půjde, mohli by ho návštěvníci vidět hned o tomto víkendu," popisuje zoolog Jiří Hrubý. 

Web Safari - okno do světa zvířat

Hroší samice Hula a Mona, které budou dělat Karlu Wilhelmovi společnost, získala zoo na jaře minulého roku. „Obě pocházejí z rozdílných evropských zahrad a poprvé se setkaly až ve Dvoře, přesto si na sebe bez problému zvykly během pár týdnů. Věříme, že takto hladce vše proběhne i při spojení s novým samcem," říká Jiří Hrubý.  

Hroší samice Hula a Mona získají nápadníka - Foto: Simona Jiřičková

Termín příjezdu nového samce byl naplánován tak, aby spojení hrochů proběhlo ve venkovním výběhu, kde mají všechna tři zvířata dostatek prostoru na seznámení. „Na zimu totiž stěhujeme zvířata do krytého pavilonu v zázemí zoo, kde by spojení mohlo být obtížnější," doplňuje zoolog. 

Hrochy mohou návštěvníci vidět ve velkém výběhu s přírodní nádrží v pěším safari cestou k výběhu lvů. Prostor obývají společně se skupinami antilop a pelikánů. 

Autor:  Dana Voňková
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Královehradecký kraj
  Od 23.10.2017 07:20 do 09:25; v ulici Mrštíkova v obci Hradec Králové; nehoda; havárie vozidla bez zranění.
  Od 23.10.2017 07:10 do 09:15; v ulici Jaroměřská v obci Velichovky okres Náchod; nehoda; 2 havarovaná vozidla; bez zranění
  silnice I/35, část obce Kometa, Kbelnice, okr. Jičín, oprava povrchu vozovky, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, Od 23.10.2017 08:00 Do 15.12.2017 23:59, částečná uzavírka silnice I/35 (po polovinách) ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace