Nová cesta a most u Konice usnadní hasičům výjezdy do okolních obcí

Díky nové cestě nebudou koničtí hasiči muset při výjezdech do okolí zajíždět do města - Foto: Barbora Taševská

Díky nové cestě nebudou koničtí hasiči muset při výjezdech do okolí zajíždět do městaFoto: Barbora Taševská

U Konice dělníci staví novou silnici a most přes říčku Romži. Dosud neexistující zkratka spojí cesty směrem na Křemenec a Runářov. Vede mezi poli a ústí přímo u nové hasičské zbrojnice. Hasiči ji tak v případě nutnosti můžou použít a nemusí zajíždět do úzkých ulic města.

„Rozpadlý starý most jsme zbourali a stavíme nový z železobetonu,“ říká jeden z dělníků, který pracuje na stavbě mostu. „Bude do 80 tun, takže dá se říct v podstatě neomezená nosnost. Proto se to dělá pro hasiče,“ doplňuje. 

 

Dělníci staví u Konice novou silnici a most přes Romži. Hasičům usnadní výjezdy k nehodám a požárům

Vložit na svůj web

Nově vznikající cesta mezi poli je jen pár desítek metrů od cedule označující začátek města Konice. Hned za ní stojí nová hasičská zbrojnice. S velitelem družstva Davidem Žilkou nahlížíme do mapy Konicka. „Zbrojnice je tady u toho rybníka v Konici. Nemusíme zajíždět do centra, kde jsou ulice vcelku úzké, nejsou tam všude chodníky. Vyjedeme až u železničního přejezdu. Určitě nám to zrychlí průjezd do obcí Runářov, Jednov, Suchdol, Lhota u Konice, Brodek u Konice. Takže tato spádová oblast, případně Hrochov,“ popisuje Žilka. 

Cesta leží kousek od nové hasičské stanice v Konici - Foto: Barbora Taševská

Cesta leží kousek od nové hasičské stanice v KoniciFoto: Barbora Taševská

Novou cestu buduje Státní pozemkový úřad po dohodě s konickou radnicí. Ta si přála původně polní cestu zpevnit, aby ji mohli místní využívat v případě objížděk. „Toto propojení nám umožní do budoucna lepší dopravní obslužnost ve městě. V případě potřeby bude nová objízdná trasa. Bude to budováno jako polní cesta, ale bude využitelná právě pro tu objízdnou trasu,“ uvedl starosta Konice František Novák za Starosty a nezávislé s tím, že cestu i most můžou kdykoliv využít právě hasiči, aby si zkrátili dobu dojezdu k požáru nebo nehodě. 

Autor:  Barbora Taševská

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace