Po letech průtahů se těšínští divadelníci mají konečně dočkat nové Malé scény

Těšínské divadlo - Foto: Těšínské divadlo

Těšínské divadloFoto: Těšínské divadlo

V nové scéně Těšínského divadla by se měli letos poprvé objevit herci. Moravskoslezský kraj po zhruba šesti letech finišuje s její dostavbou. Tu zkomplikoval krach stavební firmy VOKD. Loutkoherci dvojjazyčného souboru Bajka se mají stěhovat do vlastního zázemí už v létě. Na staveniště se v nejbližší době znovu vrátí dělníci.

Ředitel Těšínského divadla Karol Suszka se roky procházel po staveništi. Teď už se podle něj musí vše otočit k lepšímu. „Jsem přesvědčen, že během těch několika měsíců se to dokončí a budeme moci udělat světlo v celém prostoru a nejen na tom hlavním vypínači,“ říká Suszka. 

Zřizovatel Těšínského divadla – Moravskoslezský kraj – musel vyřešit administrativní problémy, upravit celou dokumentaci a hledat novou stavební firmu, která dokončí dílo po zkrachovalé společnosti VOKD. Teď hejtmanství vypsalo výběrové řízení na firmu, která má vše dotáhnout do konce. 

 

Těšínské divadlo by se mělo od září pochlubit novou scénou v někdejší kotelně. Podrobnosti zjišťoval redaktor Stanislav Janalík.

Vložit na svůj web

„Je předpoklad, že v tomto roce dojde k dokončení druhé scény Těšínského divadla, tak abychom v září mohli zahájit novou uměleckou sezónu i na této scéně. Zatím vše nasvědčuje tomu, že bychom to mohli zvládnout a stihnout,“ potvrzuje náměstek hejtmana Lukáš Curylo (KDU-ČSL). 

A ředitel Těšínského divadla Karol Suszka už i s kolegy znovu řeší budoucnost Malé scény. „Především se tam bude zabydlovat loutková scéna Bajka, ale máme celou řadu představení a osobností,“ těší se ředitel. 

Celkové náklady na stavbu Malé scény Těšínského divadla hejtmanství odhaduje zhruba na 60 milionů korun. Kromě stavebních úprav částka zahrnuje také ozvučení prostoru a další technologie.  

Pořad: Dobré ráno  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každý den 05:00  |  Délka pořadu: 240 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Srážky: přeháňky, Třinec
  Stav vozovky: náledí, Mosty u Jablůnkova - na vrcholu
  Od 23.1.2018 06:25 do 07:30; na silnici 479 v obci Ostrava; nehoda; srážka srny, bez zranění osob.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace